Forum: SDL RSS
SDL Mini Modülü
sdlmini.d
Sayfa:  önceki  1  2 
mert #16
Üye Ara 2010 tarihinden beri · 193 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 7982
enum Notalar { Do = 1, Re, Mi, Fa, Sol, La, Si }

Enum e harfi veya enum başlığına gider sanırım. Geliştire geliştire gidilebilinir. Belki sona doğru dersanedeki çalgı sınıf örneklerine de bağlanır bilemiyorum.

Bu durumda herkes kendi topunu sürecek kaleye doğru gibime geliyor :-)
mert
mert #17
Üye Ara 2010 tarihinden beri · 193 mesaj
Yanıtlanan mesaj ID 7978
Hello ile World 5 harften oluştuğu için bunu substring gibi bir şey yapıyor ve ikiye bölüyor. Sonra bir döngü içinde her ikisini de farklı iki teknik ile ekrana yazıyor.

İşte Salih bu açıklamayı örnek koda eklemek mantıklı olabilir. Bunu yapmamız arkamızdan gelenleri kolaycılığa iter mi diye düşündüm bir an, sonra faydası bu olumsuzluktan daha ağır basınca da üzerinde durmadım.
Bazı açıklamalar gerekli olacak kuşkusuz. Eğer yeni D takipçilerinin çoğalmasını istiyorsak yeni başlayanların da gözetilmesi gerekecek.
mert
Salih Dinçer #18
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1880 mesaj · Konum: İstanbul
Yanıtlanan mesaj ID 7596
Salih Dinçer on 2012-09-07, 01:21:
Henüz keyEvent() işlevini fazla geliştirmedim. Zaten sdlmini.d içinde tanımlı pek fazla tuş yok. İleriki sürümlerde ihtiyaç duyulabilecek olası işlevler ile birlikte geliştirebiliriz.

...

-16 Ekim, sınıf ismi draw-> scene olarak değişti ve keyEvent yerine de ayrıyetten escEvent eklendi...
-7 Mayıs, itibariyle keyEvent() sınıfı bitti ve test aşamasına geçildi...
Süper bir keyEvent() sınıfı ortaya çıktı. Basit denemeler için daha güvenli ve işlemci gücünü daha etkin kullanan escEvent() sınıfını muhafaza ettim. En büyük değişiklik event ismindeki SDL_Event union'ı sınıfın üyesi olacak şekilde değişmesi.

Bazı nedenlerden dolayı GitHub yüklemesini geçiktireceğim. Şurada tartışmaya açtığım soruna çözüm buldum. Artık tek başıma yoğun testlere geçiyorum. Zaten test yapmaya meraklı kimse yok...:)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Sayfa:  önceki  1  2 
Forum: SDL RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-03-29, 06:07:51 (UTC -07:00)