Forum: Duyurular RSS
Fuzuli Programlama Dili
Sayfa:  önceki  1  2  3 
jbytecode #31
Üye Tem 2012 tarihinden beri · 12 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 7151
Salih Dinçer on 2012-07-31, 05:02:
Açıklamalar için çok teşekkürler...

Şimdi taşlar, yerine daha çok oturuyor. En kısa zamanda yeni sürümü denemek için (özellikle Linux ortamında) can atıyorum. Sanırım Temmuz başı güncelleme yapılmıştı. Bu durumda bir kaç gün sonra (Ağustos'un üçü gibi?) bir güncelleme söz konusu olabilir mi?

jbytecode:
Ayrıca bugün itibariyle Fuzuli 'nin artık toplama mekanizmasında büyük gelişmeler meydana geldi. Size verdiğim online interpreter üzerinden (henüz herkesin kullanımına açık değil) hızını test edebilirsiniz. Ayrıca artık toplama ile ilgili yazı (tabiki fuzulinin artık toplama mekanizması) http://stdioe.blogspot.com/2012/07/garbage-collection-mech… adresinde yer alıyor.
Oooov, işte bu harika oldu! Özellikle GC'nin kapatılıp açılması çok hoş. Hocam bilgilendirme için de teşekkürler, hemen denemeliyim...

selamlar,

nihayet bir ubuntu paketi çıkarabildik. bu paket performans ve dil özellikleri bakımından oldukça önemli. dille ilgili yeni planlar var ancak uygulama zaman alabilir. 

ubuntu paketi http://code.google.com/p/fuzuli/downloads/det…?name=fuzu… adresinden indirilebilir.
Salih Dinçer #32
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1912 mesaj · Konum: İstanbul
Selamlar hocam, az önce atelyedeki bilgisayara geçmek zorunda kaldım (öteki bozuldu) ama kuramadım. Fedora64 yüklü, gerçi diğerinde de dün denemiştim ama başarılı olamamıştım. Bir kütüphane bağımlığı var; hem de en son sürüm. Kütüphane bilgisayarımda yüklü ve günceldi. Yeni sürüm için bir şeyler yapmam gerekecek. Çünkü apt-get ile yeni sürüme güncellenemiyor. Neyse şu bilgisayarlardaki sorunları halledeyim...:)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
jbytecode #33
Üye Tem 2012 tarihinden beri · 12 mesaj
Tekrar merhaba,

Geç dönüş yaptım biraz, kusura bakmayın. Problemin neden olduğunu anlayamadım ancak yeni pakette bazı iyileştirmeler yaptık. Yeni deb paketini

http://code.google.com/p/fuzuli/downloads/det…?name=fuzu…

adresinden indirip

sudo dpkg -i fuzuli_0.1-9_i386-ubuntu.deb

komutuyla bir kez daha dene istersen.

Fuzuli 'nin yeni paketinde daha çok optimizasyonlara odaklandık. Örneğin 1'den 24'e kadar olan Fibonacci sayılarını hesaplayan recursive Fibonacci fonksiyonu %30 daha hızlı çalışıyor. Hem internal interpreter hem de çekirdek kütüphanelerde iyileştirmeler var.

Bu forum D dili üzerine, ancak duyurular altında Fuzuli için bir başlık var diye sizlerle paylaşıyorum. Umarım bu paylaşımlar forumdaki arkadaşlara rahatsızlık vermiyordur.

Bol eğlenceler!
acehreli (Moderatör) #34
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Ben Fuzuli haberlerini ilgiyle izliyorum. :)

Ali
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Sayfa:  önceki  1  2  3 
Forum: Duyurular RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 07:26:42 (UTC -08:00)