Forum: Duyurular RSS
inout parametreler
Sayfa:  önceki  1  2 
Salih Dinçer #16
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1912 mesaj · Konum: İstanbul
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 5499
Meğer, ilk defa öğrendiğim bu terim, bir çok meslekte kullanılan yöntemler bütünüymüş. Biraz daha okuyup araştırdım da sözcüğün kökeni Darwin'e kadar dayanan (-bknz. F.Dinçer'in ilgili makalesi) ve günümüzde daha farklı anlamda kullanılan bir terimmiş.
acehreli:
Salih Dinçer:
Regrasyon Analizi diye bir şey duymamıştım. Biraz okudum da sanki bizim programlamadaki Regular Expression'a benziyor
Ben benzetemiyorum. Regresyon analizi istatistiğe dayalı bir konu: "şu maddenin şu kadar tüketimi kanser riskini şu kadar arttırıyor" gibi.
Teşekkürler, şimdi daha iyi anlıyorum. Bu bizim değişkenler arasına koyuduğumuz "==" simgelerden çok farklıymış. Çünkü iki eşittir (=) arasında bir de zaman fonksiyonu varmış ki bu bir insana karşı kanaatlerimizin toplam bütününü (baştan-tespit zamanına kadar ki değeri) gibi...

Düşünsenize; programlamada bir değişken veya nesnelerin (objects) yaşamına başladığı andan itibaren bir çok değerleri alıp farklı davranışlar sergileyebilir. İşte Bağlanım Çözümlemesi (regration analyse) bize bu nesnenin amiyane tabir ile "ne mal olduğunu" veya neye yatkın göründüğünü bildiriyor.

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Sayfa:  önceki  1  2 
Forum: Duyurular RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 07:33:53 (UTC -08:00)