Forum: D Programlama Dili RSS
D Dili'ni Yayma ve Tanıtma Faaliyetleri
Sunum, tartışma, ders...
Sayfa:  önceki  1  2  3  sonraki 
mert #16
Üye Ara 2010 tarihinden beri · 194 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 5578
Bu arada unutmadan; Ben eğer mümkünse Can Alpay' ın sunum yapmasını çok isterim. Aramızdaki en genç ve yetenekli (aslında dahi olduğundan kuşkulanıyorum onun) insandır kendileri. Onsuz bu çabaların eksik kalabileceğini düşünmeden edemiyorum.
Hatırlatayım istedim.
mert
mert #17
Ve ayrıca mengü, zehir gibi; Olmazsa olmazlardan.
Zafer, tütev salonu kaç kişilik?
Planlama yapıldığında ben sitelerimden duyurusunu yapabilirim. Yine ceviz net' te de duyurulabilir. D-lang platformunda ingilizce olarak da duyurulmasında fayda görüyorum. Yine Ddili.org bünyesindeki ingilizce alanda da duyurulmalı, katılmak isteyen yabancı konuklar olabilir olasılığını değerlendirmek gerek.
mert
mert #18
Hem belki, Ali Hocam da olur derse, kendi çalışması olan D. kitabının bir kaç dijital kopyasını üretip katılımcılarımıza dağıtabiliriz, ne dersiniz?
mert
acehreli (Moderatör) #19
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Kitabı dağıtma fikri Tütev'den de çıktı. :)

Bazı arkadaşların konuşma konusunda çekinceleri varsa 10-15 dakikalık ligthning talks olanağını da hatırlatmak isterim. Çok kısa bir konu olabilir, yararlı bir yöntem olabilir, vs.

Ali
mert #20
Ben dersleri baskı alıp çalışıyorum, gayet hoş gayet rahat oluyor böyle. Gözler de incinmiyor. Baskıya hazır gibi kitap. Hem prova baskı almış oluruz.
Öneriler gelir fikirler gelir n'bileyim yararlı olur inancındayım.
Bazı arkadaşların konuşma konusunda çekinceleri varsa 10-15 dakikalık ligthning talks olanağını da hatırlatmak isterim. Çok kısa bir konu olabilir, yararlı bir yöntem olabilir, vs.
Çekinceden çok zamanı verimli kullanmak açısından geri durmaktı benimkisi
mert
acehreli (Moderatör) #21
mert:

Özellikle sana söylememiştim. Şimdiden kafalarda yer alsın diye: Bu festivalde bir çok 10-15 dakikalık kısa konuşma da olacak. Bir saati dolduramayacaklarını düşünen arkadaşlar o olanağı da akılda bulundursunlar.

Yoksa sen D sunumunu şiir olarak da verirsin. :)

Ali
zafer #22
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 700 mesaj · Konum: Ankara
Yanıtlanan mesaj #16
mert:
Bu arada unutmadan; Ben eğer mümkünse Can Alpay' ın sunum yapmasını çok isterim.
Can Alpay ile benim bir tanışıklığım yok ama forumda aramalar yaptığımda bir çok mesajına rastlıyorum. Kendisi sanırım foruma uğramıyor, dolayısıyla bu konuda senden yardım istiyorum Mert, Can Alpay'a ulaşıp konuyu anlatıp katılıp katılmayacağını sorabilirsen çok iyi olur.

Ve ayrıca mengü, zehir gibi; Olmazsa olmazlardan.
Zafer, tütev salonu kaç kişilik?
Mengü'nün desteğini bekliyoruz tabi, umarım yakın zamanda foruma uğrarda konu hakkında bilgi sahibi olur. Mert salon bildiğim kadarıyla 80-90 kişilik, ancak ek sandelye ve başka imkanlarla 100 kişiye kadar çıkartabilirz diye düşünüyorum. :)

Planlama yapıldığında ben sitelerimden duyurusunu yapabilirim. Yine ceviz net' te de duyurulabilir. D-lang platformunda ingilizce olarak da duyurulmasında fayda görüyorum.
Kesinlikle katılıyorum, özellikle D-lang platformunda mutlaka kendimizi duyurmalıyız. Bu sadece bu festival için değil Türkiye'deki D dili yapılanmasınında farkedilmesi ve kayda değer işler yapıldığının bilinmesi açısından önemli.

Aslında benim aklımda şu adresdeki (http://www.astoriaseminar.com/) sitenin bir benzerini hazırlayıp bu festivalin tanıtım sitesi haline geitrme fikri var, ne dersiniz? Mert sen böyle bir konuda destek olabilir misin? Site işlemleri ile ilgili olarak yani.

Yine Ddili.org bünyesindeki ingilizce alanda da duyurulmalı, katılmak isteyen yabancı konuklar olabilir olasılığını değerlendirmek gerek.
Katılmak isteyen herkese kapımız açık ama yabancı konuklar gelirse, banada bir simultane çevirmen gerekeceği için doğrusu biraz çekiniyorum :)

Sakın böyle düşünme, zaman konusunda bir sıkıntımız olacağını zannetmiyorum Mert, hiç olmadı ben seni gecenin bir yarısı bir parkta bile dinlerim  :-)  Senin sunumunu dinlemek için sabırsızlanıyorum  ;-)

Bu festivalde bir çok 10-15 dakikalık kısa konuşma da olacak.
Açıkçası daha önce böyle bir sunumda dinleyici olarak hiç bulunmadım ama kulağa gayet hoş ve etkili bir yöntem gibi geliyor. Doğrusu ben bu 10-15 dakikalık yıldırım sunumların çok beğenileceği düşüncesindeyim. Arkadaşlara duyurulur en azından repertuarlarına en az bir tane böyle sunum alsınlar.
https://github.com/zafer06 - depo
acehreli (Moderatör) #23
Can Alpay'a bir süre daha dokunmayın lütfen! :) Kendisini üniversite sınavlarına çalışmaya adamış durumda olduğu için bir süre internet orucunda. :) Eğer semineri 30 Haziran'a ayarlayabilirsek sınavları atlatmış olacak.

Eğer konuşmalara 30 kişi gelirse herkese bir şişe gazoz benden! Kırk kişi gelirse yemekler benden. Yüz kişi gelirse herkese sırt masajı! :p

Ali
zafer #24
acehreli:
Kendisini üniversite sınavlarına çalışmaya adamış durumda olduğu için bir süre internet orucunda. :)
O zaman Can Alpay ve ben, iki dinleyici hazır durumda :)

Eğer konuşmalara 30 kişi gelirse herkese bir şişe gazoz benden! Kırk kişi gelirse yemekler benden. Yüz kişi gelirse herkese sırt masajı! :p
Ali, 100 kişiye sırt masajı biraz zor olmaz mı :)
mert #25
Ali
Can Alpay'a bir süre daha dokunmayın lütfen! :) Kendisini üniversite sınavlarına çalışmaya adamış durumda olduğu için bir süre internet orucunda. :) Eğer semineri 30 Haziran'a ayarlayabilirsek sınavları atlatmış olacak.

Temmuz başı uygun oldukça. Ankaranın sıcağının da tadına bakarız hem.

Zafer
Aslında benim aklımda şu adresdeki (http://www.astoriaseminar.com/) sitenin bir benzerini hazırlayıp bu festivalin tanıtım sitesi haline geitrme fikri var, ne dersiniz? Mert sen böyle bir konuda destek olabilir misin? Site işlemleri ile ilgili olarak yani.
Kolayından bir wordpress konumlandırması yapabilirim. Sunucu falan var hep. Ancak kavram olarak Ddili.org üzerinde duyuru bölümü yapılarak orada konumlandırılması daha mı uygun sanki. Eğer ayrı ve bağımsız bir duyuru alanı olmalıdır derseniz, Wp ile çabucak çıkarırım. Şu devirde pek çok kimse altta koşan cms'in ne olup olmadığına bakmıyor.
Zafer
Sakın böyle düşünme, zaman konusunda bir sıkıntımız olacağını zannetmiyorum Mert, hiç olmadı ben seni gecenin bir yarısı bir parkta bile dinlerim  :-)  Senin sunumunu dinlemek için sabırsızlanıyorum
Hazırlandıktan sonra istemeseniz bile çıkmak için diretirim. Mesele hazırlanmakta zaten. Park'a kalırsak kuğulu park tercihim. :-)
Ali
Zafer, Gazoz hedefini tutturmaya çalışalım biz yine de. Masaj falan bizi aşar. Katılımcılar için facebook etkinlik şeysi de düzenlemeliyiz ki az çok kimler ilgili görebilelim. (Bir nevi reklam aslında) Kitap baskısı olacaksa kaç adet bastırabileceğimizi öngörebilmeliyiz.
mert
Ronin #26
Üye Nis 2011 tarihinden beri · 39 mesaj · Konum: Ankara
Biri gazoz mu dedi :D
26-27 mayıs ve 30 haziran-1 temmuz arası hariç bende varım :)
Hafta içi, hafta sonu fark etmez.
Adaletli olmak zor iş.
zafer #27
Yanıtlanan mesaj #25
mert:
Kolayından bir wordpress konumlandırması yapabilirim. Sunucu falan var hep. Ancak kavram olarak Ddili.org üzerinde duyuru bölümü yapılarak orada konumlandırılması daha mı uygun sanki. Eğer ayrı ve bağımsız bir duyuru alanı olmalıdır derseniz, Wp ile çabucak çıkarırım. Şu devirde pek çok kimse altta koşan cms'in ne olup olmadığına bakmıyor.
Doğrusu ben buradaki duyuru bölümünden ziyade daha profesyonel bir şeyler olsun istiyorum. Örneğin içinde festival programı, konuşmacılar hakkında bilgi, sunum adresi ve krokisi, iletişim ve ulaşım bilgileri ve ön kayıt formu bulunan bir site çok daha düzenli ve güzel olur düşüncesindeyim. Mert, alt yapı çok önemli değil iş görsün yeter :)

Lütfen diğer arkadaşlarda görüşlerini belirtsinler ve ortak bir karar alalım. Duyuru bölümü yeter diyorsanız sorun yok bana uyar :)

Park'a kalırsak kuğulu park tercihim. :-)
Sen nereyi istersen Mert, kuğulu kuğusuz fark yapmaz :)

Zafer, Gazoz hedefini tutturmaya çalışalım biz yine de. Masaj falan bizi aşar.
Ben yemek garanti gözüyle bakıyorum, gözümü sırt masajına dikmiş durumdayım, hani fenada olmaz yani  :-D

Katılımcılar için facebook etkinlik şeysi de düzenlemeliyiz ki az çok kimler ilgili görebilelim. (Bir nevi reklam aslında) Kitap baskısı olacaksa kaç adet bastırabileceğimizi öngörebilmeliyiz.
Mert çok haklısın, ben kullanmadığım için hep unutmuşum, facebook ve twitter gibi mecralarda kesinlikle aktif olmalıyız, en güzel alanlar burası bence, bunun için hemen bir faliyet planı organize etmek gerek.

26-27 mayıs ve 30 haziran-1 temmuz arası hariç bende varım :)
O zaman tamam Ronin arasında dediğine göre 30 Haziran dahil değil şeklinde anlamalıyız bu yazını ve sende geliyorsun demektir. Sunum için aklında bir konu var mı?
mert #28
Anlaştık zafer,
Bir site adı gerek bize o zaman duyurumuzu yapabilmemiz için, duyuru tanıtım sitesi için önerilerinizi geçerseniz iyi olur.
Ronin 1 temmuz'dan sonra veya 30 mayıstan önce diyor gibi. Temmuz 2 sinden sonra çoğumuz daha mı rahat hareket edebilir konumda olacağız?
Limonlu gazoz hedefi şaşmaz pek, gerisini bilemem ))
mert
Ronin #29
Üye Nis 2011 tarihinden beri · 39 mesaj · Konum: Ankara
@zafer Sunum yapabileceğimi sanmıyorum Zafer hocam. Fakat yüzyüze görüşmek iyi olacak :)
Adaletli olmak zor iş.
acehreli (Moderatör) #30
Tanıtım için şunlar kesin:

- ddili.org

- Kendi sitelerimiz

- Tütev'in sitesi

- Tütev'in ve başka yerlerin duvarları

- Programlama forumları

- ?

Ronin, hangi gün gelemediğini anlayamadık. Toplantı günü olarak 30 Haziran veya 1 Temmuz'u düşünüyoruz.

Ali
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Sayfa:  önceki  1  2  3  sonraki 
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-22, 02:54:27 (UTC -08:00)