Forum: Diğer Konular RSS
Ceviz.net sorunlu mu?
acehreli (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Ceviz.net sorunlu mu?
Tarayıcı olarak Chromium kullanıyorum. ceviz.net'e bağlanmak istediğimde zararlı program bulaştırma tehlikesi olduğu yolunda uyarı alıyorum:

Warning: Something's Not Right Here!
forum.ceviz.net contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.
Google has found malicious software may be installed onto your computer if you proceed. If you've visited this site in the past or you trust this site, it's possible that it has just recently been compromised by a hacker. You should not proceed, and perhaps try again tomorrow or go somewhere else.
We have already notified forum.ceviz.net that we found malware on the site. For more about the problems found on forum.ceviz.net, visit the Google Safe Browsing diagnostic page.

Ben düzelene kadar bağlanmayacağım. Sizde de aynı mı? Ne olduğunu anlamadan uyarıyı çiğnememenizi öneririm! :)

Ali
erdem (Moderatör) #2
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 981 mesaj · Konum: Eskişehir
Aynen saldırgan olarak bildirilmiş site!

Ben bir kere bağlandım  :-D

Zaten ceviz.net'in c++ forumlarına artık bir şey yazmıyorum. Oradaki yöneticilerden bir tanesi saçma sapan bir şekilde benim yazdığım mesajı silmişti. :#:

Bence bir kullanıcının mesajı ancak konu dışı olduğunda örneğin c++ konuşulan bir forumda meteorolojiden bahsediyorsa silinmeli. Onun dışında eleştiri bile içerse o konudaki mesajlar silinmemeli.

Ama gene sizin de orada yazdığınızı bildiğim için ara sıra da olsa c++ bölümüne göz atıyorum  :-)
acehreli (Moderatör) #3
erdem:
benim yazdığım mesajı silmişti

O iş zor. Benim de üzdüğüm üyeler olmuştu.

ara sıra da olsa c++ bölümüne göz atıyorum

Geçenlerde bayağı hareketlenmişti. Şimdi yine biraz durgun.

Ali
Salih Dinçer #4
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1912 mesaj · Konum: İstanbul
Grup üyelikleri: Üyeler
Evet, malware bulaşmış. Abrowser ile girince uyarıyla karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca bu konuda sitede bir açıklama ve özür makalesi kalem alınmış...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
Mengu (Moderatör) #5
Kullanıcı başlığı: NONSERVIAM
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 347 mesaj · Konum: Dersaadet
Yanıtlanan mesaj #1
acehreli:
Tarayıcı olarak Chromium kullanıyorum. ceviz.net'e bağlanmak istediğimde zararlı program bulaştırma tehlikesi olduğu yolunda uyarı alıyorum:

Warning: Something's Not Right Here!
forum.ceviz.net contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.
Google has found malicious software may be installed onto your computer if you proceed. If you've visited this site in the past or you trust this site, it's possible that it has just recently been compromised by a hacker. You should not proceed, and perhaps try again tomorrow or go somewhere else.
We have already notified forum.ceviz.net that we found malware on the site. For more about the problems found on forum.ceviz.net, visit the Google Safe Browsing diagnostic page.

Ben düzelene kadar bağlanmayacağım. Sizde de aynı mı? Ne olduğunu anlamadan uyarıyı çiğnememenizi öneririm! :)

Ali

2 tane javascript dosyasina ftp virusu bulasmisti. ilk satira kendini yerlestirip siteyi mahvediyordu. halletti raiden.
http://www.mengu.net - some kind of monster
Helegurbann #6
Üye Mar 2012 tarihinden beri · 1 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Beyler ceviz yine sorunlu herhal
acehreli (Moderatör) #7
Hoşgeldin Helegurbann! :) Seni burada da görmek güzel.

Ben şu anda Ceviz'e bağlanabiliyorum.

Ali
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-22, 03:01:24 (UTC -08:00)