Forum: Projeler KelimeMatik RSS
trileri KelimeMatik'e hazır
(Başka konudan taşındı.)
acehreli (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4538 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konudan uzaklaştık ama ben de trileri'yi 2.056 ile derlenebilir duruma getirdim, düzelttim, ve geliştirdim. Zaman bulunca KelimeMatik'e ekleyeceğim.

Ali
zafer #2
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 710 mesaj · Konum: Ankara
Grup üyelikleri: Üyeler
Bu harika bir haber :)

Bu kütüphanenin projeye eklenmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Tamamen bizim geliştirdiğimiz bir projeye yine tamamen forum tarafından geliştirilen bir kütüphanenin eklenilmesi ve kullanılması bana müthiş bir heyecen veriyor.

Hani tamamen kendi ürettiğniz malzemelerle büyük bir bina yaparsınızda onun  açılışında hissedilen heyecan gibi...
Hani tamamen kendi ürettiğiniz parçalarla bir makine yaparsınızda onun  ilk çalışmasında hissedilen heyecan gibi...
ve hani tamamen kendi ürettiğiniz kütüphanaleri kullanalan bir program geliştirirsinizde onun ilk kullanımında hissedilen  heyecan gibi ... bir heyecan içindeyim. Belkide KelimeMatik projesinin çalışması için gerekli son adım olan egzersiz çalışması işlemlerini bu sebeple ağırdan alıyorum. Tadını çıkartıyorum  :-)

Not: Ali yinede sen bilirsin tabi ama bence bu son iki mesajı KelimeMatik forumu altına taşırsak daha iyi olur.
https://github.com/zafer06 - depo
acehreli (Moderatör) #3
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4538 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
trileri'yi KelimeMatik'le denedim. İşini doğru yapıyor ama kullanımı hâlâ D dizgileri kadar rahat değil. (Örneğin .sort() işlevini unuttuğumu da farkettim.)

KelimeMatik'e ekleme konusunda teknik bir güçlük var. Her ikisi de svn projeleri olsalar, KelimeMatik'in altına 'trileri' isminde bir 'svn export' oluşturulur ve KelimeMatik yenilendikçe trileri de otomatik olarak yenilenir. Bu bir anlamda, "KelimeMatik trileri projesini kullanır" demek oluyor. Gerisi otomatik...

Bir git projesi altında bir svn projesi kullanmanın bazı güçlükleri var. Henüz hepsini anlamadım ama şunun gibi sayfalardaki adımlar ürkütücü: :)

http://progit.org/book/ch8-1.html

Bunu biraz daha erteleyelim.

Ali
zafer #4
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 710 mesaj · Konum: Ankara
Grup üyelikleri: Üyeler
Öncelikle eline sağlık, sen benden daha hızlısın Ali :) Aslında proje son noktasına geldi ama bir türlü başlayıp son noktayı koyamadım. Şu egzersiz işleminide tamaladığımda kullanılabilir ilk sürüm hazır olacak ama bir türlü fırsat bulamıyorum.

Ben trileri'yi bir kütüphane gibi kullanmayı düşünüyordum. Sen tam entegrasyon taraftarısın sanırım :) İki projeyi birbirine entegre edip güncelemelerden sonra tekrar uğraşmayalım diyorsun. Olabilir tabi. Seninle konuşurken hep farklı fikirlerin ortaya çıkmasını seviyorum.
https://github.com/zafer06 - depo
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Forum: Projeler KelimeMatik RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-12-16, 16:37:29 (UTC -08:00)