Forum: Duyurular RSS
dmd 2.056 çıktı
acehreli (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: dmd 2.056 çıktı
100 hata giderilmiş:

http://www.digitalmars.com/d/2.0/changelog.html

Ali
zafer #2
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 700 mesaj · Konum: Ankara
Grup üyelikleri: Üyeler
D dilinin gelişiyor olması sevindirici, 100 hatanın giderilmiş olmasıda çok güzel olmuş.

Aklıma takılanlar; posta listesindeki mesajda dmd 1.071'den bahsediliyor. Ben D1'in bırakılıp tamamen D2 üzerinden devam edildiğini sanıyordum. Proje şu an D1 ve D2 olarak iki ayrı koldan geliştirilmeye devam mı ediyor?

Posta listesinde ilgili konuya yazanlar bazı karşılaştırmalar yapmışlar, bende kendimce bişeyler yapmaya çalıştım onlarınkilerle tutmuyor ama benden bu kadar, bu arada süre ölçümü için Ali'nin kronometresinden faydalandım. (http://ddili.org/forum/thread/554)

dmd sürüm 2.055
==================================================
Test metodu icin geçen süre     : 80ms -- 80373µs
Çalıştırılabilir dosya boyutu       : 819,2 KB
Object dosya boyutu                : 100 KB

dmd sürüm 2.056
==================================================
Test metodu icin geçen süre     : 71ms -- 71348µs
Çalıştırılabilir dosya boyutu      : 462,1 KB
Object dosya boyutu                : 100,5 KB

Benim sistemimdeki ölçümler bunlar ama kesinlikleri hakkında bişey diyemem tabi, bunlara göre dmd 2.056 daha iyi görünüyor. Başka ölçümler yapan var mı?
https://github.com/zafer06 - depo
Bu mesaj zafer tarafından değiştirildi; zaman: 2011-10-27, 02:04.
Ronin #3
Üye Nis 2011 tarihinden beri · 39 mesaj · Konum: Ankara
Böyle haberler beni çok heyecanlandırıyor. (:
Adaletli olmak zor iş.
acehreli (Moderatör) #4
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Yanıtlanan mesaj #2
zafer:
D1 ve D2 olarak iki ayrı koldan geliştirilmeye devam mı ediyor?

D1 diye bir dil yaşamaya devam ediyor ama onda yapılan değişiklikler artık hep hata gidermeye yönelik oluyor. (Teoride öyle ama sanırım ufak bir kaç yararlı geliştirme de geçirmişti.)

Aslında sözde D2'nin gelişimi de durdu. Olacaksa, D3 için de daha çok zaman var.

bunlara göre dmd 2.056 daha iyi görünüyor

Kullanılan olanaklarla ilgili olmalı.

Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla derleme işleminin yavaşladığını ve üretilen programın boyutunun arttığını söylüyorlar. Programın işlemesi yavaşlamasın da... :)

Ali
zafer #5
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 700 mesaj · Konum: Ankara
acehreli:
Şimdiye kadar gördüğüm kadarıyla derleme işleminin yavaşladığını ve üretilen programın boyutunun arttığını söylüyorlar. Programın işlemesi yavaşlamasın da... :)

Evet, okuduklarımdan anladığım kadarıyla öyle, belki benim testlerim hatalıdır. Yinede zaman konusunda hata olsa bile dosya boyutunu direk işletim sisteminin boyut bilgisinden bakmıştım, bende neredeyse yarı yarıya düşmüş görünüyor ama belki daha karışık işlevler içeren bir dosyada farklı durumlar olabilir. neyse söylediğin gibi programın hızı düşmesinde gerisi pek sorun değil.

Ronin:
Böyle haberler beni çok heyecanlandırıyor. (:

Seninle aynı fikirdeyim Ronin ve kendi kendime diyorum ki keşke bizimde bu gelişmeler içinde küçük bir katkımız olsaydı belki kütüphanede bir satır bir kod, o durumda çok daha büyük bir heyecan hissederdim.
https://github.com/zafer06 - depo
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Forum: Duyurular RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 22:41:27 (UTC -08:00)