Forum: Diğer Konular RSS
Emacs abbrev modu
erdem (Moderatör) #1
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 978 mesaj · Konum: Eskişehir
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Emacs abbrev modu
Emacs ile örneğin

d. yazdığımda bunu double [] olarak genişletsin istiyorum. Bunu nasıl yaparız acaba? Abbrev modu normal karakterleri genişletiyor ama özel karakterler devreye girince farklı bir şekilde giriş yapmak gerekiyor sanırım.

Bir de daha önceleri kullandığım msfabbrev modu yerine D için kullanabileceğim kullanışlı bir şeyler aradım. Aslında tempo modu diye bir şey buldum. Hazırlayan kişi bunu C++ ve C için yazmış ama D'ye uyarlamak sorun olmasa gerek.

Ben bu modu denedim  örneğin include yazdık bunu #include <|.h> şeklinde genişletiyor ve imleci de tam < ve > arasına koyuyor. Ama sorun şu ki bunu genişletmek için çok uzun bir tuş kombinasyonuna C-<return> basmamızı istiyor. Bunu örneğin include yazdım otomatik olarak o mod açıkken hiç bir tuşa basmadan genişletmenin bir yolu var mı acaba? Sanırım abbrev mode ile ikisini beraber kullanmak gerekiyor ama nasıl olacağını bulamadım.
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Ben deneyimli değilim. Tek kullandığım, M-/ tuşuna bağlı olan dabbrev-expand komutu.

Hızlıca bakınca bir de SkeletonMode'dan haberim oldu.

Ali
erdem (Moderatör) #3
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 978 mesaj · Konum: Eskişehir
Hımm.. msfabbrev modu bitmiş diye düşünüyordum ama birisi bir yedeğini koymuş. Şimdi oldu teşekkürler  :-)
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-19, 00:39:56 (UTC -08:00)