Forum: Projeler turna RSS
Turna web framework
canalpay (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Can Alpay Çiftçi
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 1133 mesaj · Konum: İzmir
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Turna web framework
Dediğimiz framework için deneysel olarak başladım. Barınma adresi: https://github.com/canalpay/turna

Mengü git istediği için git'te barındırdım. Kadir eğer başlarsa zaten linuxta kullanacağı için git'i yapar.

Kodlama dili olarak ingilizceyi seçtim. Bana zorluk oluşturuyor ancak mengü şimdiye kadar hep ingilizce kodladığı için ve ayrıca belki başkasında yardım eder diye öyle yaptım.

Projenin tasarımını az çok oluşturmuş idim. Boş dizinler halinde, ancak sanırım boş dizin ekleyemiyoruz.

Library diye dizin var. Orada D'nin kütüphanesi yetersiz kalacağı için kendimizin bu proje için gerekli olan kütüphaneleri yazacağımız alan. Oraya şuan get methodunu ekledim. Ali Beyin get için utf'ye dönüştürme kodunu da ekledim. Şuan post üzerinde çalışıyorum, ancak cgi programı nedense 500 hatası veriyor.

get post için tango kütüphanesine bakacaktım ancak kütüphanede her şey birbirine bağlı. İyiki d2'ye geçirmeye çalışmak gibi bir delilik yapmamışız dedim. Birde eğer bakarsam banada shoo'ya ettikleri gibi laf ederler miydi :-p

library'den başka şu projedeki gibi: https://bitbucket.org/ellislab/codeigniter/src user_guide, system ve application dizinleri ve onlar için alt dizin düşünüyorum. Tek system dizinindeki database dizininde binding diye bir alt dizin daha koyarım diye düşünüyorum.

Tabiki hala nasıl olacağını bilmiyorum ancak bence başlangıç için iyi diye düşünüyorum. MVC'i olmasa bile bence library içindeki modülleri tamamlar isek bile bence bu iyi bir başarı ve ayrıca ilerde serenity gibi frameworkları D2'ye çevirmesi için oldukça yararlı.
Kadir Can #2
Üye Haz 2010 tarihinden beri · 413 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 3294
canalpay,
Yakında halledeceğim galiba.Kodlamaya başlayacağım.
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Forum: Projeler turna RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-06-24, 22:29:20 (UTC -07:00)