Forum: Duyurular RSS
Yeni Bir Akım Modülü? std.stream2?
canalpay (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Can Alpay Çiftçi
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 1133 mesaj · Konum: İzmir
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Yeni Bir Akım Modülü? std.stream2?
Zaman bulabildiğim vakitte D için ne olmuş ne bitmiş diye bakar iken andrei'nin yoruma açık olmadan yeni bir akım modülü üzerinde çalıştığını japon sayfalarında öğrendim :-p

Modül sayfası: http://erdani.com/d/phobos/std_stream2.html

Orada belki kendine belkide bize sorular sormuş.

Sonra d'nin kendi forumunda da bunu söylediğini farkettim. Burada : http://www.digitalmars.com/webnews/newsgroups.…?art_grou…

Merak edenlere japonca sayfası :(Eğer tahminim kanji ile yazılmış bu yazıları okuyamıyorsanız google translate gibi araçlar ile istediğiniz dile çevirin -:D ) http://dusers.dip.jp/modules/forum/index.…?topic_id=88#p…
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Evet, ben de farkettim. (Ben her gün bakıyorum. :))

İşte o modül, sonunda din ve dout'u emekliye ayıran modül olacak.

Ama "yoruma açık olmadan" değil, çünkü o konuların amacı, insanların fikirlerini almak. Henüz gerçekleştirmeye geçmemiş. Bazı açıklamalar bulunan arayüzünü göstererek fikir soruyor.

Şimdilik en çok sorgulanan, bu yeni akımların Phobos'un başka her tarafından olduğu gibi derleme zamanı çokşekilliliğini mi, yoksa nesneye yönelik programlamanın temellerinden olan çalışma zamanı çokşekilliliğini mi kullanmasının daha iyi olacağı üzerine... (Birincisi şablonlar kullanır, ikincisi interface veya abstract işlevler kullanır.)

Phobos'ta başka her tarafta şablonları yeğleyen Anderi, bu sefer sınıf arayüzlerini kullanıyor.

Ali
canalpay (Moderatör) #3
Kullanıcı başlığı: Can Alpay Çiftçi
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 1133 mesaj · Konum: İzmir
(Ben her gün bakıyorum. :))
Sizinde her güne süpriz yumurtadan çıkan sınav ve ödevleriniz olsun. Sizinde hasta iken bile hafta sonunda giitmeniz gereken yerler olsun. Hava alabildiğinize sevinmek lüks olacak :-D

Ama "yoruma açık olmadan" değil, çünkü o konuların amacı
Beni japonlar yanılttı :-) Belkide kodları daha genel kitleye açmadan demek istemişlerdir.

Phobos'ta başka her tarafta şablonları yeğleyen Anderi, bu sefer sınıf arayüzlerini kullanıyor.
Her ne kadar bu kavramları şuan çok iyi bilmesemde; derleme zamanı çok şekilliliğin kullanılması durumunda hangi türden verinin saklanacağı bilinmeyen bir giriş akımı okumak için daha fazla zorluk çıkaracağını düşünerek bende olsam onu yeğlerim.
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Forum: Duyurular RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 03:55:08 (UTC -08:00)