Forum: D Programlama Dili RSS
QtD'ciler bıkmışlar
acehreli (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: QtD'ciler bıkmışlar
Bu D için kötü bir haber sayılır: QtD'cilerden Max Samukha, D'nin sağlam bir derleyicisi gelene kadar çalışmalarını durdurduklarını söylüyor.

QtD'yi yakın zamanda kullanacağımı düşünmediğim için beni o kadar etkilemiyor ama önemli bir darbe sayılır.

Bu bizim de yaşamakta olduğumuz sıkıntıların bir benzeri tabii ki... :/ Hep beklemediyiz... :) (Son sürüm de bayağı gecikti aslında; bakalım giderilen hatalar mı önemli olacak, yeni gelen hatalar mı... :D)

Ali
canalpay (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Can Alpay Çiftçi
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 1133 mesaj · Konum: İzmir
D'nin sağlam bir derleyicisi gelene kadar çalışmalarını durdurduklarını söylüyor.

Adamlar gerçekten doğru söylüyor. Phobosta bile kaç yere not alınıyor dmd şu hatası var diye. Keşke 64 bit ile bu kadar uğraşacağına walter dmdnin hatalarından kurtarsa bizi. Aynı şey phobos ve Andrei içinde geçerli. D1 bile Tango ve ldc ve sanırım şuanda da gelişen gdc? sayesinde bir yere geldi. Alternatif araçlar keşke D2 içinde bulunsa.

Sanırım biz derleyici ile ilgili bir hata yüzünden qtdyi kuramıyorduk? Belli ki Max Samukha da bundan bıkmış.

Andrei yanıt olarak duyduğuma üzüldüm, bir çok küçük can sıkıntısından dolayı mı yoksa büyük bir tane mi var demiş. İnşallah bu olay onlara biraz hareketlilik getirir.
acehreli (Moderatör) #3
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
QtD yeniden canlandı. :)

D'nin başındakiler umarım QtD'nin önemini anlamışlardır. Yapmaları gereken, böyle önemli projeleri duraksatmadan ilerlemek olmalı. Bundan sonra öyle olacağa benziyor; çünkü QtD'nin eksikliği konusunda şikayetler oldu ve özellikle Andrei bu durumun önemini çok iyi anladı.

Ali
saydin77 #4
Üye Şub 2010 tarihinden beri · 16 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
sevindim :)
qtd olmaması, d için büyük kayıp olurdu
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-19, 08:01:34 (UTC -08:00)