Forum: D Programlama Dili RSS
D ve Php
nerkn #1
Üye Tem 2010 tarihinden beri · 1 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: D ve Php
Selam,
Çalışmalara baktığımda sanırım 2008'de dmd'nin yeni versiyonuna geçilirken insanlar harcanmış olarak gördüm. CGI ile ilgileniyorum bir çalışma artık dmd'nin yeni versiyonları ile çalışılmıyo demiş, diğer fastCgi4d yazarıda sessizce çekip gitmiş.
Şimdi durum nedir?

Sistem programcısı nedir bu arada? Kernele driver mı yazılır? Web'ciler değiliz mi anlamında?
Kadir Can #2
Üye Haz 2010 tarihinden beri · 413 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Sistem programcısı,adı üstünde sistem programlar.Yani driver,işletim sistemi,anti-virüs,virüs tarzı şeyler yazarlar.
acehreli (Moderatör) #3
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Yanıtlanan mesaj #1
Hosgeldin nerkn! :)

nerkn:
Çalışmalara baktığımda sanırım 2008'de dmd'nin yeni versiyonuna geçilirken insanlar harcanmış olarak gördüm.

Ben gecen sene Haziran’dan beri ilgileniyorum onun icin 2008’deki harcamalardan haberim yok. “Andrei’yi cekemiyorum artik” diyen birisi oldu ama…

Forumdaki tavirlarindan ve baskalarindan okuduklarima gore Walter Bright insan harcayacak birisine benzemiyor.

Andrei Alexandrescu da C++ ortamindan da tanidigim gibi muthis bir adam. Hic alttan alacak veya taviz verecek birisi degil. :D

Her is herkese gore degil. Andrei gibi bir dev gelince rahatsiz olmus olabilirler.

CGI ile ilgileniyorum bir çalışma artık dmd'nin yeni versiyonları ile çalışılmıyo demiş

D1 programlarinin bayagi bir degistirilmesi gerekiyor. Bazi anahtar sozcuklerin anlami butunuyle degisti. Hemen akla gelen, inout: onun yerine ref yazilmasi gerekiyor.

, diğer fastCgi4d yazarıda sessizce çekip gitmiş.

D herkesin bos zamanlarinda ugrastigi bir dil oldugu icin biraz uzun surdu. Andrei’nin de kendi maasli isi var. Bir noktadan sonra insanlarin ilgilerinin dagilmasi normal.

Şimdi durum nedir?

Artik ortalik duruldu. dmd 2.047’den sonra ara bayagi acildi. Bana 2.048 cok iyi bir surum olacak gibi geliyor. Andrei’nin kitabi cikti, icindeki kodlar derlenemiyordu! :) Eminim onlar hep duzelecek.

Sistem programcısı nedir bu arada? Kernele driver mı yazılır? Web'ciler değiliz mi anlamında?

Bilgisayar dunyasindaki cogu deyim gibi sistem programciliginin da tanimi muallak. :) Benim kafama “kullaniciya degil, donanima yakin” gibi bir anlam geliyor. Assembly kullanilabilir, mikro islemciyle dogrudan etkilesilebilir. Degerlerle bit duzeyinde oynanabilir. Gibi…

Wikipedia’da da ona yakin seyler yaziyor:

http://en.wikipedia.org/wiki/System_programming

Ali
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-20, 01:28:58 (UTC -08:00)