Forum: Projeler dkv RSS
DkvG Yeni Sürüm Ve Artık Windowsada Uyumlu
Sayfa:  önceki  1  2  3 
acehreli (Moderatör) #31
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4389 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 3220
cturan:
şu hata geliyor ve kod derlenmiyor

std.contracts has been scheduled for deprecation. Please use std.exception instead.
C:\digital_mars\dmd2\windows\bin\..\..\src\phobos\std\contracts.d(12): Error: module exception cannot read file 'std\exception.d'

O hatayla bende başka bir programda karşılaşmıştım. Phobos'un std.contracts modülünü emekliye ayırıyorlar. Onun görevini std.exception modülü görecek.

Ali
canalpay (Moderatör) #32
Kullanıcı başlığı: Can Alpay Çiftçi
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 1133 mesaj · Konum: İzmir
Yanıtlanan mesaj ID 3232
Belgelerine bakılırsa klasör ve dosya isimlerinde de Unicode karakterleri de destekliyorlar:

Şimdi bende baktım evet destekliyor. Sanırım içindende vermeye gerek yok. Evet bu sefer microsoftun hakkını yemişiz :-D

Şöyle bir program denedim :

import std.stdio;
import std.process;
int main()
{
    system("echo çglşiğg");
    return 0;
}

Çıktışı hatalı çalıştı.

Ancak konsoldan echo çglşiğg komutunu verdim hatalı çalışmadı. Demekki process modülünün system işlevi türkçe karakterler için hatalı çalışıyor. Sanırım bir bug bulduk.
acehreli (Moderatör) #33
Önce bir düzeltme: Benim 65001'le ilgili söylediğim dosya ismi için doğru olamazdı; o konsolla ilgili bir kavram, dosya ismi ise dosya sistemi ile ilgili...

Senin gördüğün fark Phobos hatası da olabilir bir ayar da: eğer Windows insanın etkileştiği konsol için ayrı ayarlar kullanıyorsa anlattığın gibi bir fark görülebilir. Geçenlerde sanki Windows Registry içindeki bir ayardan söz edilmişti. (?) Bilmiyorum. :)

Ali
acehreli (Moderatör) #34
Tabii şu da var: kaynak kod UTF-8 olabilir ve konsol Türkçe bir kod tablosu kullanıyor olabilir. Konsolda Türkçe klavye o kod tablosuna uygun ve konsolun anladığı kodları kullanıyordur.

Ali
canalpay (Moderatör) #35
Kullanıcı başlığı: Can Alpay Çiftçi
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 1133 mesaj · Konum: İzmir
C'de de denedim C'de D gibi çalıştırdı.  Yani hata D'de değil. Ancak önemli değil. Ben sorunumu hallettim. :-)
std.file modülündeki mkdir işlevinde windows için ne yaptığını bakıp sorunu anlayabiliriz ancak şuan gerek yok.
cturan #36
Üye Ara 2010 tarihinden beri · 15 mesaj · Konum: van
Grup üyelikleri: Üyeler
tebrikler , sorunu çok hızlı giderdiniz   ,  bende denedim çalışıyor  :)
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Sayfa:  önceki  1  2  3 
Forum: Projeler dkv RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-03-22, 15:07:16 (UTC -07:00)