Forum: Projeler dkv RSS
DkvG Yeni Sürüm Ve Artık Windowsada Uyumlu
Sayfa:  önceki  1  2  3  sonraki 
canalpay (Moderatör) #16
Kullanıcı başlığı: Can Alpay Çiftçi
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 1133 mesaj · Konum: İzmir
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 3214
İsterseniz mysql yada sqlite da kullanabilirsiniz ancak onlara göre dkvG daha basit :-) En basiti dkv ancak :-)
cturan #17
Üye Ara 2010 tarihinden beri · 15 mesaj · Konum: van
Grup üyelikleri: Üyeler
onlar çok karışık  , dkvg o kadar karışık değil diye düşünüyorum ve takıldığım bir yer olursa direk yapımcısından( o siz oluyorsunuz :) )   destek alma gibi bir fırsatım var , o yüzden dkvg yi kullanacağım bu ve bundan sonraki projelerimde
canalpay (Moderatör) #18
Tamam teşekkürler.

Bu arada dkv mi kullanacaksınız yoksa dkvG'yi mi? Eğer dkvG ise onun belgesini yazmadım yazayım mı?

Birde windows xp'de bir hata farkettim win 7 'de de aynı hata var mı bilmiyorum. (Hata benim programımda değil windowsta :-) )Hata veritabanı olarak filan türkçe karakter kullanınca oluşuyor. Sizde dener misiniz hata veriyor mu?
cturan #19
her zaman yeni daha iyidir dkvg nin belgelerini yazarsanız benim için kolaylık olur ,   bu arada şu an için çalıştırmayı başaramadım  az önce yaptığım 2.51 güncellemesimi buna sebep oldu bilemiyorum ama deneme yi çalıştırınca  şu hata geliyor ve kod derlenmiyor

std.contracts has been scheduled for deprecation. Please use std.exception instead.
C:\digital_mars\dmd2\windows\bin\..\..\src\phobos\std\contracts.d(12): Error: module exception cannot read file 'std\exception.d'
canalpay (Moderatör) #20
Bu sorun dkvG ile ilgili değil sanırım. şimdi dmdyi güncelleyip yanıt vereceğim...

Bu arada siz nasıl çalıştırıyorsunuz?
cturan #21
poseıdon ide  ortamından çalıştırıyorum
canalpay (Moderatör) #22
Şimdi denedim sorun dkvG'de değil. Siz ide kullanmadan konsol üzerinden nasıl program derlenebşleceğini biliyor musunuz? Eğer biliyorsanız konsol üzerinden deneyin. Eğer bilmiyorsanız ben size örnek projeyi çalıştıracak bir .bat dosyası yazayım siz ona çift tıklar onla çalıştırırsınız.

Bu arada ide olarak ben d-ide ya da geany isimli ide/editörleri öneririm.
cturan #23
evet biliyorum şu an öylede denedim derlemedi , bir hello world programını dahi derleyemedim  . sanırım tekrar d yi indirmeliyim
canalpay (Moderatör) #24
Bence d ile ilgili her şeyi silip tekrar sadece D'nin en güncel sürümünü yükleyin. Ardından bir daha deneyin. editör olarakta geany'yi deneyebilirsiniz.

Bu arada konsol ekranında iken tüm hatayı buraya kopyalarsanız sorunu daha rahat anlayabilirim. Konsol ekranında sağ tık ile işaretle deyip sol tıkla çalıştırma kodlarınızla beraber bütün alanı seçip tekrar sağ tık yapıp kopyalayabilirsiniz. Daha sonra buraya yapıştırırsınız.
canalpay (Moderatör) #25
Bu arada şuradan dkv.rarı tekrar indirin : http://code.google.com/p/dkv/downloads/det…?name=dkv.rar…

Artık onu çıkardığınızda dkvG'de dene.bat var. Onu çalıştırmayı deneyin. Hata verirse hatanın tamamını kopyalayıp buraya koyun.
cturan #26
merhaba yardımlarınız için teşekkürler ,  d yi tamamen silip yeni baştan indirdim sorun çözüldü dkv dosyalarınıda yeni baştan indirdim  bahsettiğiniz bat dosyasını çalıştırdım sorunsuz derleme yaptı ,   veritabanı isimlerinde türkçe karekter kullandım  .dkv dosyalarında sorun yok türkçe karekterler normal fakat .dkv dosyaların bulunduğu klasörlerin türkçe  isimlerinde hata mevcut örneğin klasör ç harfi yerine iki değişik  harf barındırıyor bu okumadada sorun çıkarıyor
Bu mesaj cturan tarafından değiştirildi; zaman: 2011-02-01, 09:05.
canalpay (Moderatör) #27
d yi tamamen silip yeni baştan indirdim sorun çözüldü
Tebrikler!
klasörlerin türkçe  isimlerinde hata mevcut örneğin klasör ç harfi yerine iki değişik  harf barındırıyor

Hata bu idi. Şimdi hatayı üzerimden atayım. Sorun tabiki windowsta. Windowsun Türkçe karakterleri desteklememesinde. Örneğin linuxta böyle bir sorun yok. Çözüm için biraz daha uğrşacağım. Eğer çözemezsen şöyle bir çözüm yolu geliştireceğim: Türkçe karakterler bulunduğu zaman türkçe karakterler yerine başka karakterler koyacağım. Bakalım şimdilik siz türkçe karakter kullanmazsanız çok iyi olur.
cturan #28
Peki ben veritabanlarında türkçe karekter kullanmam , umarım yakın zamanda dkvg yi geliştirirken size yardımcı olabilecek kadar d bilgisine sahip olurum  ,  iyi akşamlar
canalpay (Moderatör) #29
Artık türkçe karakterlerde de hata çıkarmıyor.
İndirmek için: http://code.google.com/p/dkv/downloads/det…?name=dkv.rar…

Ne değişiklik yaptığımı unutmamak için not olarak ekleyeyim:

Önceden system ile mkdir komudu veriyordum. Artık onun yerine std.file modülünün mkdir işlevini kullanayıyorum.

DkvG ile belgeleri 1-2 gün içinde yazarım.
acehreli (Moderatör) #30
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4431 mesaj
Yanıtlanan mesaj #27
Düzeltme: Can'ın çoktan çözdüğünü görmeden yazmışım. :)

canalpay:
Windowsun Türkçe karakterleri desteklememesinde

Belgelerine bakılırsa klasör ve dosya isimlerinde de Unicode karakterleri de destekliyorlar:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa365247(v=vs.85).aspx

Acaba geçende öğrendiğimiz chcp 65001 yöntemini programın içinden mi uygulamak gerekiyor?

Ali
Bu mesaj acehreli tarafından değiştirildi; zaman: 2011-02-01, 09:52.
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Sayfa:  önceki  1  2  3  sonraki 
Forum: Projeler dkv RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-07-27, 01:47:54 (UTC -07:00)