Forum: Diğer Konular RSS
Türkçe programlama topluluğu
erdem (Moderatör) #1
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 978 mesaj · Konum: Eskişehir
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Türkçe programlama topluluğu
Türkçe programlama topluluğu olarak çok eskiden benim bildiğim bir programlama.com vardı. Sonra Ali hocam ile C dili grubunda tanışmıştık. (İnternet ortamında) Gene ceviz.net forumları da kapanmış. Benim bildiğim şu anda yayında olan kodevreni.com sitesi var.

Bu kadar bilgisayar mühendisliği bölümü, yazılım konusunda eğitim veren üniversiteler var.

Ne dersiniz sizce hali hazırdaki durum yeterli mi yoksa yeni Türkçe konuşulan bir programlama ortamına ihtiyaç var mı.
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Tabii ne kadar çok olursa o kadar iyi.

Bence hâlâ en büyük sıkıntı İngilizce ile ilgili. Genelde İngilizcesi iyi olanların Türkçe sitelerle işi olmuyor: ne oralarda bilgi yayıyorlar ne de oralardan bilgi alıyorlar. Ben Türkçe siteleri o yüzden yetersiz buluyorum. Bilgi genellikle yetersiz veya yanlış oluyor.

Ali
Salih Dinçer #3
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1912 mesaj · Konum: İstanbul
Grup üyelikleri: Üyeler
Bahsedilen siteyi tanımıyorum (isminden çıkarım yapılabilir) ama genelde yerel forumlar ders sorularının çözüldüğü veya eleman arandığı yerlere dönüşüyor. Yani her iki örnekte sanki balık avı görüntüsü var. Bu çizgiden ne kadar uzaklaşılıp özveri icra edilirse o kadar faydalı platformlar çıkabilir. Bence ihtiyaç devam etmekte...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
cos00kun #4
Üye Kas 2014 tarihinden beri · 104 mesaj
Birazcık latifeyle; Bence en iyisi burası  :-)  tek eksiğimiz Youtube de D dilini baştan başlayarak anlatacak bir Video tutorial serisi sonra D ye ilgide artar zaten keşke onu yapabilecek kadar D bilgim olsaydı  :-p
E=mc^2
Salih Dinçer #5
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1912 mesaj · Konum: İstanbul
cos00kun:
... Youtube de D dilini baştan başlayarak anlatacak bir Video tutorial serisi...
Birkaç sene önce yayınlanmaya başlayan böyle vidyolar vardı: https://www.youtube.com/playlist?list=PLUXD7iijordEKnaXIeD…

Tabi bu bir başlangıç ve bence devamı gelebilir. Bazen Ali hoca ile Barış Özcan'ı birbirlerine çok benzetiyorum. Eminim o da Barış gibi vidyolara imza atabilir. Sanırım biraz boş vakte ihtiyacı var :)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
cos00kun #6
Üye Kas 2014 tarihinden beri · 104 mesaj
Aslında Ali beyin konferanslardaki performansına bakılırsa video tutorial gerçekten onun işi gibi duruyor.. Aslında  D diline bu kadar hizmet eden birine ayıp olmayaydı hergün kendisine video tutorial konusunda mobing uygulardım ancak ne buna hakkımız var nede kendisinin zamanı sanırım  :-)
E=mc^2
Bu mesaj cos00kun tarafından değiştirildi; zaman: 2017-11-08, 12:36.
acehreli (Moderatör) #7
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Evet, fikir iyi ama zaman az. Bir sonraki hobi proje olabilir...

Ali
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 17:25:31 (UTC -08:00)