Forum: Diğer Konular RSS
Cok onemli bir konu :)
kerdemdemir #1
Üye Eyl 2013 tarihinden beri · 109 mesaj · Konum: Danimarka
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Cok onemli bir konu :)
Evet konu acarken yasadigim cok buyuk bir sikintiyi biraz da muhabbet olsun diye sizlerle paylasmak istedim.

Eksik olmasin ne zaman bir sorumuz olsa cevaplayan, sorunlarimizin dermani Ali Cehreli hocamiza nasil hitap etmeliyiz. Yani ben Ali Abi demek istiyorum ama belki pek hosuna gitmez diye cekiniyorum bazen.

Ali Hocam acaba "Ali Abi" dersek sizin icin uygunmudur?  Yoksa biraz daha Amerikan vari direk "Ali" yimi tercih edersiniz.

Erdemdem

Not: Saniyorum baslik kapama gibi birsey olsaydi ilk bu baslik kapanirdi :) .
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4481 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Bu konuda hiç tercihim olmadı. "ali abi" veya yalnızca "ali" de olur. Arama sonuçlarına göre şöyle:

"ali hoca": 556
"ali bey": 343 (en az sevdiğim bu)
"ali abi": 26

Ben de kendi öğretmenlerime bazıları hoşlanmasalar da "hoca" dediğimden "ali hoca" uygun. :)

Ali

Not: Bu konuda küçük bir hikaye: Geçen sene DConf'tayken Zekeriya bana "ali hoca" veya "hocam" diye hitap ediyormuş. Bazı yabancılar "hoca" kelimesinin anlamının günlük kullanımından daha ağır olduğunu düşündüklerinden olsa gerek, sana "hoca" diyorlar Türk camiasında çok saygın olmalısın demişlerdi. He he. :D Ben de bu forumda benim başkalarına "hocam" dediğim örnekler bulup öyle olmadığını açıklamıştım. :)
zafer #3
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 695 mesaj · Konum: Ankara
Grup üyelikleri: Üyeler
DConf'ta yaşanan anektot güzelmiş :)

Bilgiye sahip olan ve bunu isteyenlerle koşulsuz paylaşan her insan saygındır. Ben artık insanların ünvanlarına bakmıyorum. Hoca, profesör, mühendis veya bir başkası önemli değil. Konusuna hakimse bilgi ve tecrübesi ile ortaya bir ürün çıkarabiliyorsa bence o doğru insandır.

Kısaca Ali'yi seviyoruz :) (Her ne kadar bazen fikir ayrılıklarımız olsa da ;))
https://github.com/zafer06 - depo
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-09-25, 15:27:13 (UTC -07:00)