Forum: Diğer Konular RSS
Çalışma Masası
kerdemdemir #1
Üye Eyl 2013 tarihinden beri · 53 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Çalışma Masası
Selamlar Hep programlamamı konuşcaz :)

Bel fıtığı olan bir insan olarak, kızım ağırlaştıkca benimde ağrılarım artmaya başladı. Artık oturarak çalışamamaya başladım. Bende Ali Abi gibi uzaktan yurtdışına çalışmaya başlıyacağım ve bir çözüm aramaya başladım. İkeadan gördüğüm aşağıdaki masadan aldım.

[Resim: http://www.ikea.com/us/en/images/products/skarsta-desk-sit-stand-white__0324864_PE518141_S4.JPG]

Masanın yüksekliği ayarlanabiliyor.Belim çok ağrıdığından ayakta çalışacak yüksekliğe getiriyorum yorulduğumdada oturacak şekilde alçaltıyorum. İlk tecrübelerim baya olumlu. Keşke ayakta çalışırken şöyle yürüyebiliceğim bir şey olsa veya eksersiz yapabiliceğim.

Masa veya sandalye tavsiyelerine çok açığım bu aralar.

Sevgiler Hepinize
Erdemdem
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4412 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Ben de yeni işime başladığımdan beri ayakta çalışıyorum ama benimki eski teknoloji: Yükseklik sabit. :) Bir kaç denemeden sonra doğru yüksekliği buldum galiba. Gerektiğinde koltuğa geçip bacaklarımı uzatıyorum.

Ali
kerdemdemir #3
Siz bir ofis kiralamıyacakmıydınız ben mi yanlış hatırlıyorum ev zor demiştiniz  galiba
acehreli (Moderatör) #4
Weka'nın ikinci ofisi bizim buralarda. Aslında yalnızca satış ve pazarlama ofisi olarak düşünülmüş. O yüzden şimdilik buradaki tek programcı benim ama ileride ne olacağı belli olmaz. :) Çalışma bölümleri klasik cubicle düzeninde. Masamı raflarını yukarıya takarak yükselttim.

Ali
zafer #5
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 694 mesaj · Konum: Ankara
Sağlık sorunu dışında ayakta çalışmanın esprisi nedir tam anlamadım. Yanlış hatırlamıyorsam Linus Torvalds bir videoda ayakta, tekerleklerle hareket edebilen bir masa üzerinde çalıştığını anlatıyordu.

O zaman da buna çok anlam verememiştim. Şimdi bunu tecrübe eden kişiler olarak sizlere sorayım, bunu farklı yapan nedir?
https://github.com/zafer06 - depo
acehreli (Moderatör) #6
Tek neden, şu sıralar oturmanın en sağlıksız uğraş olduğunun düşünülmesi... Bazı doktorlar "bırakın kan tahlilini filan, günde kaç saat oturduğunuzu söyleyin, size ne kadar sağlıksız olduğunuzu söyleyelim" diyorlar. Ayakta çalışmanın bu konuda hiçbir yarar getirmediği bir kaç sene sonra ispatlandığında tekrar oturacağız. :D

Ali
kerdemdemir #7
Zafer Hocam,

Beni en engelliyen durumlardan biri oturma işi. Birazda kilo olduğundan herhalde 2-3 saat sonra bel ağrısından birşey düşünemez oluyorum. Bu manuel terapi merapi herşeyi deniyorum bir sürü masraf, ama oturma süresini azaltmak gerçekten çok önemli. Aslında çalışırken ne kadar çok posizyon değiştirebiliyorsak o kadar iyi diyorlar. Yani 8 saat sürekli ayakta kalsak oda çok kötü olacak çoğu ihtimalle.

Baya memnunum şimdilik.
zafer #8
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 694 mesaj · Konum: Ankara
Erdem, çok geçmiş olsun diyorum. Senin durumun farklı tabi, sağlık önemli o olmadan hiç bir şey olmuyor. Benim eşimde de bel fıtığı var ve çok zor bir hastalık, tekrardan geçmiş olsun.

Oturma konusunda sana katılıyorum. Ben mümkün olduğunca yürümeye çalışıyorum. Fırsat buldukçada yüzüyorum ama tabi ki yetersiz. Lakin bu tür aktivitelere zaman ayırmak için yoğun iş hayatı da başka bir engel.

Sağlık sorunum olmasada bu şekilde çalışmayı bende denemek istiyorum. Bir fırsatını bulabilirsem tabi.
https://github.com/zafer06 - depo
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-06-24, 11:52:27 (UTC -07:00)