Forum: Ders Arası RSS
code::block ayarları !!
cos00kun #1
Üye Kas 2014 tarihinden beri · 83 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: code::block ayarları !!
Arkadaşlar mümkünse Code::block un windows için olan son sürümünün D diline ayarlarını birisi anlatabilirmi ?? Daha önce anlatılmış ancak D nin yeni sürümlerinde dizinler değiştiğinden Code::block ile bağlantısında sorun yaşıyorum.. Şöyle bir babacan resimli anlatırsa tadından yenmez..
Ustalar bu konuda hangi IDE yi kullanıyorlar bilmiyorum ama windowsta D dili için uygun IDE hangisidir normalde ?
sağolun sağlıcakla kalın..
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4515 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Visual D'nin iyi olduğunu duyuyorum. (Bazı yetersizlikleri olduğunu söyleyenler de var.) DDT ve Mono-D de oldukça güncel:

http://wiki.dlang.org/IDEs

Ali
cos00kun #3
.Sanırım bugünlerde bende bi sorun var :) Visual D yi kurmama rağmen çalıştırmak nasip olmadı!! denemediğim exe dosyası kalmadı :) neyse diğerlerine bakayım artık.. Bilgi için teşekkürler Ali bey..
iyi geceler
acehreli (Moderatör) #4
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4515 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Önce Visual Studio'yu kurdun, değil mi? Visual D ona ekleniyor.

Ali
cos00kun #5
visual studioyla çalıştığını dün gece öğrendim.. Teşekkür ederim Ali bey.. Yinede bence şöyle DMD nin hazırlayacağı bir IDE olmalı diye düşünüyorum.. maalesef geriye dönük uyumluluk konuları çokta iyi değil DMD nin.. yeni versiyon kurulurken bile 3 ayrı klasörle D, DMC, DMD v.s.. gibi dallandıkça dallanıyor buda Code::block v.s. gibi IDElerin settings ayarlarında insana rahatsızlık veriyor... İnşallah zamanla hepsi düzelecek :)
tekrar teşekkür ederim...
Alper# #6
Üye Haz 2015 tarihinden beri · 8 mesaj
Hocam Eclipse C/C++ indirip, DDT kullanabilirsin.

Birçok editör var, hiçbiri işlevsel değil. Sadece günü kurtarıyor.

AYrıca editörlere buradan http://wiki.dlang.org/Editors buradan bakabilirsiniz.  ;-)
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Forum: Ders Arası RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-10-23, 15:24:54 (UTC -07:00)