Forum: Diğer Konular RSS
Editör Tavsitesi
huseyin #1
Üye Haz 2012 tarihinden beri · 363 mesaj · Konum: Ankara
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Editör Tavsitesi
Merhaba değerli forum halkı

Arada forumu takip etmeme rağmen çok sık bulunamadım. Sınavlar vb. şeyler bu konuda beni çok kısıtladı ancak daha sonra iki işi bir arada götürmenin olabileceğini öğrendim ve yeniden buralardayım.

Bir sorum olacak sizlere Windows kullanırken Notepad++(Herkesin bildiği efsane editör) benim yol arkadaşımdı fakat şuanda ubuntu'da ne kullanabilirim düşüncesi ile ilerliyorum.

Beklentilerim şunlar:

• Metin tamamlama özelliğine sahip olsun.
  • Pek çok dil için imkan sağlasın. Sürekli editör değiştirmek zorunda kalmayayım.
  • Ufak tefek eklentiler de ekleyebilelim.

Özetle notepad++ 'a alternatif bir editör mevcut mu? Neden Wine ile kurmuyorsun diyeceksiniz ancak wine'ı sevmiyorum özgün şeyleri kullanmak daha hoşuma gidiyor. Linux'a tamamen dahil olabilmek adına önemli bir adım olarak görüyorum.
Teşekkürler
Huseyin
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
İstediklerin için Emacs ve Vim bile yeterli. Şu sayfaları görmüş müydün?

http://wiki.dlang.org/IDEs

http://wiki.dlang.org/Editors

Ali
huseyin #3
Üye Haz 2012 tarihinden beri · 363 mesaj · Konum: Ankara
Grup üyelikleri: Üyeler
Emacs ve Vim sanırım beni aşan editörler hocam. Kurulu ancak kullanabiliritem kısıtlı açıkçası kendimi o kadar gelişmiş görmüyorum bu konuları geç kavrayan birisiyim :)

Şimdilik Geany'i kurdum bir sorun yok gibi bakalım. Koyu tema(Dark) olmadan kod yazamaz hale geldiğim için aradım onu da ekledim iş görür gözüküyor yetmediği yerde ikincil bir araştırma içerisine gireceğim

Teşekkür ederim
Huseyin
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 09:30:49 (UTC -08:00)