Forum: Ders Arası RSS
Linux Konsolda Programı Çalıştırma
DRoot #1
Üye Mar 2015 tarihinden beri · 11 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Linux Konsolda Programı Çalıştırma
konsolda
dmd ornek.d
olarak programı derledikten sonra
./ornek
komutunu verdiğimizde normal olarak programın çıktısını vermesi gerekmez mi bende erişim engellendi uyarısı veriyor.
DRoot #2
Üye Mar 2015 tarihinden beri · 11 mesaj
Ufak bir hata yapmışım :) tekrar deneyince oldu :)
Salih Dinçer #3
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1912 mesaj · Konum: İstanbul
DOS konsolda D çalıştırma gibi bir başlık oluşturmayı düşünüyorum ya da ne bileyim bir makaleye çevirmeli miyim?

En azından burada yeni bir başlık açıp başlangıç yapmalıyız. Sonra görüş ve önerilere göre geliştirelim. Neden mi!

Bugün bir DOS komut istemi olan bir makineye geçtim. Hızlıca SDL'yi kurup eski çalışmlarımı ekranda görmek istedim. Codepage ayarlamaktan tutun da DLL dosyasının lib uzantılı sembol dosyasını oluşturmaya kadar bir sürü şeyle 1-2 saat uğraştım. Oysa her şey 10-15 dk. sürebilirdi...

Elbette forumun arama kutusundan faydalandım ama inanır mısınız; unuttuğum DOS'un chcp 65001 komutunu hiç bulamadım. Tabi Erdem sayesinde implib'i nasıl kullanıyorduk buldum  :-p
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
zafer #4
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 700 mesaj · Konum: Ankara
Forumdan ziyade bence bu tür bir bilgi dağarcığı oluşturmak için wiki daha uygun bir yer. Ancak bundan önce belgeyi hazırlayıp ortaya çıkarmak daha önemli, sonrasında elbette kendisine bir yer bulacaktır.

Bu forumda beni üzen şey, başlayıp yarım kalmış yada başlamaya çalışılmış işler, buna bende dahilim :(
https://github.com/zafer06 - depo
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Forum: Ders Arası RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 22:29:21 (UTC -08:00)