Forum: Duyurular RSS
InformIT'in Andrei ile D üzerine söyleşisi
acehreli (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: InformIT'in Andrei ile D üzerine söyleşisi
  https://www.youtube.com/watch?v=tvdoIJaPooI

Ali
Salih Dinçer #2
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1912 mesaj · Konum: İstanbul
Grup üyelikleri: Üyeler
Teşekkürler...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
acehreli (Moderatör) #3
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
İlginç bulduğum noktalar:

• D'nin C++'la olan uyumluluğu gittikçe artıyor.

Bunu zaten biliyordum; örneğin C++'ın namespace'leri son dmd sürümünden beri D tarafından tanınıyro. Ama D tarafından C++'ın vector vs. topluluklarının kullanılabildiğini bilmiyordum. :) Bir denemek gerek...

• Phobos'un çöp toplayıcıya olan bağımlılığı azaltılıyor. Bütün işlevler gözden geçiriliyor ve gereksiz çöp toplayıcı kullanımları çıkartılıyor.

• D'de göstergeler var ama çoğu durumda gerekli değiller: Sınıflar zaten referans türleri, dilimler göstergeyi kendi içlerinde saklı tutuyorlar, vs.

• Fonksiyonel bir dil olarak tanınan Scala'da D'de bulunan fonksiyonel dil olanakları yokmuş. (Aslında yaratıcısı bile Scala'nın fonksiyonel bir dil olmadığını söylermiş.)

• C++'çıların D'ye geçtikten sonra artık C++ kullanmak istemediklerini söylüyor. Aynen katılıyorum. :) Daha geçen hafta basit bir iş için ne kadar fazla C++ kodu yazmak zorunda kaldığımdan yakınıyordum.

• Vay! :) Söyleşiyi yapan adam "D hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler nereye baksınlar diyor." Andrei de 43:40 noktasında Ali Çehreli'nin kitabından bahsediyor. Hem de Çehreli'yi doğru söylüyor! :)

Ali
yeşil #4
Kullanıcı başlığı: green
Üye Nis 2014 tarihinden beri · 10 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Vay be!!! Tebrikler hocam. :))
D gerçekten iyi bir yere gelirse, C++ 'ı tahtından edecek tek dil olacak gibi görünüyor.
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Forum: Duyurular RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 00:27:48 (UTC -08:00)