Forum: Ders Arası RSS
Mutex i araştırırken...
zekeriyadurmus #1
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Mutex i araştırırken...
Kendilerinin bellek yönetimleri ile alakalı bir şey olduğunu düşündüğüm bu şeyle alakalı ddili forumunda eski konuları okurken ACCU diye bir kavramla karşılaştım ne olduğunu araştırayım derken Ali hocam sizin bir röportajınızı buldum :) Bir şey dikkatimi çekti.
Deneyip de öğrenemediğim olmaz herhalde ama artik teknolojiye ilgimin azaldığını fark ediyorum. İnsan yaşı ilerledikçe kendi felsefeleri olduğunu da keşfediyor. Benden iki tane: “hiçbir şeye başlamak için hiçbir zaman geç değildir” ve “bir şeyi yapabilen bir insan varsa ben de yapabilirim.” Bunların ne kadar doğru olduğu şüpheli ama öyle olduğunu düşünmek güzel. :)
Tuhaf ama aynı felsefelere sahibim bende ve sürekli olarak "bir şeyi başkası yapabiliyorsa bende yapabilirim" yada "ben neden yapamayayım?" derim. Bir bakıma da rhodeus script ile uğraşırken en büyük motivasyonum bu olmuştu. Çünkü insanlar sürekli olarak ya boş işlerle uğraştığımı (bilgisayarla alakası olmayan eş dost akraba :) ) ya da yapamayacağımı söylüyorlardı. Bir yandan da mevcut yapılanları inceleyince bende iyice hayal kırıklığına uğrarken çift elle sarıldığım tek bir şey vardı "başkası yapabiliyorsa ben de yapabilirim" sonuçta şu an ara vermiş bile olsam bir şeyler yaptım ve en önemlisi (laf olsun diye değil gerçekten de öyle) sizlerle tanıştım. Bugün geçmişe baktığımda beni en çok mutlu eden ve en doğru karar olduğunu düşündüğüm (ve burada beni D ile tanıştırdığı için Kaan'a teşekkür ediyorum :) ) şey bu foruma dahil olmak oldu. Sizleri gerçekte göremesem de farkında olmadan bir aile gibi oldu diyebilirim burası. Ne zaman başım sıkışsa bir derdim olsa hemen ddili.org :) Gerek Ali hocam gerek Salih hocam istisnasız yardım ettiniz/ediyorsunuz. (forumda başka arkadaşlarla da var ama pek etkin değiller sınavları vs var bazılarının)

Uzun lafın kısası teşekkür etmek istedim hepinize :) ve son olarak sizlerle aynı felsefeye sahip olduğuma göre doğru yolda olduğumu düşünüyor ve buna inanıyorum.

Bu arada mutex kavramından çok fazla uzaklaştım her seferinde böyle oluyor bir şey okumaya başlıyor bir kavram görüyor onu araştırmaya koyuluyor oradan başka bir kavrama sonra bir bakıyorum ddili forumundayım. Sanırım yazıyı okurken yazı bitiminde şunları da araştır şeklinde not almalı yazı bitmeden başka şeylere atlamamalıyım :)

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
zekeriyadurmus:
aynı felsefelere sahibim

Tekrar düşündüm: Ben hâlâ aynı fikirdeyim. :)

doğru karar olduğunu düşündüğüm (ve burada beni D ile tanıştırdığı için Kaan'a teşekkür ediyorum :) ) şey bu foruma dahil olmak oldu

Öyle düşündüğünü görmek bizi memnun ediyor. :) Biz de forumu güzelleştirdiğin için sana teşekkür ederiz.

mutex kavramından çok fazla uzaklaştım

Benim de çok başıma geliyor. Bilecek sonsuz konu var. Bir ucundan eşeliyorum başka şeyler açılıyor. Bazen tam bazen yarım yamalak sürünüp gidiyorum. :)

Ali
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Forum: Ders Arası RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 22:28:58 (UTC -08:00)