Forum: D Programlama Dili RSS
PyD ve GumboD
Avatar
zekeriyadurmus #1
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 702 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: PyD ve GumboD
Birkaç gündür bu kütüphaneler üzerinde çalışıyorum belki birilerinin de ilgisi çeker kullanmak ister diye yazmak istedim buraya.

GumboD : Google ın geliştirdiği bir HTML5 parser. Web botu yapmak için kullandım kodlar çok basit acemice ama en azından kullanmak isteyen kişiye az çok fikir verebilir düşüncesindeyim. İlerleyen zamanlarda paylaşacağım kodlarını

https://github.com/bakkdoor/gumbo-d/

https://github.com/google/gumbo-parser

Ufak not: Şu anki gumbo-d ilintisinin ufak bugları var en son sürümle uyumlu değil capi.d üzerinde birkaç değişiklik yapmak gerekiyor. Bildirdim ama yanıt yok.

Ufak bir not daha kurulum işlemi için gumbo-parser i -lib komutu ile lib haline çevirip projeye dahil etmek gerekiyor. Ayrıca biraz zahmetli bir şekilde gumbo-parser ı bilgisayara kurmak gerekiyor.

PyD: D ile python ı beraber kullanmak için tasarlanmış bir python ilintisi. ister Pythondan D yi ister D den python ı çağırıp kullanabiliyorsunuz. Henüz bununla ilgili bir örnek yapma fırsatım olmadı ama bir arkadaşla beraber basit bir flashcard uygulaması fena olmaz diye düşündük :)

Bunu kurmak için de python-dev gerekliymiş ama kurdum gayet iyi python da tanımladığım fonksiyonu d den direk invoke edebiliyorum veya tam tersini yapabiliyorum :)

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2018-02-24, 19:52:28 (UTC -08:00)