Forum: Tanışma ve Kaynaşma RSS
Selamlar
Bigsnow #1
Üye Ock 2014 tarihinden beri · 2 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Selamlar
Merhaba, Ceviz'de ki footer linkinizle siteyi gördüm ve "Neden D" makalesini okudum. Gördüğüm kadarıyla pek aktif bir forum değil ancak cevap bulacağımı umut ediyorum.

Öncelikle ben bu işin herhangi bir okulunu okumadım. Ama yaklaşık 10 yıldır web programlama üzerinde kendimi geliştirdim ve webde yapılabilecek (profesyonel derecede) hemen her türlü bilgiye sahibim ve hala geliştiriyorum.

Ancak bu sene masaüstü programlamaya geçme şansım oldu işimden dolayı. Amatörün biraz üstünde c# bilgisi edindim ancak bu benim projelerime yetmiyor (Network programlama ile uğraşıyorum ve C# performans olarak çok geri kalıyor).

C++'a daha önce başladım ancak cidden çok karışık ve anlaması zor bir dil. Bugün rastgele D dilini okudum ve ilgimi çekti. Şimdi sorularıma gelecek olursam;

1-) Okulunu okumamış birisi olarak (ki donanımdan pekde fazla anlamam) D dilini profesyonel olmasada orta düzeyde öğenebilir miyim?
2-) Amacım network programlama, socket işlemleri, port dinleme v.s gibi şeyler uğraşacağım. Bunlar oldukça karışık ancak c# 'da yapabiliyorum (1 haftalık bir çalışma ile) ancak C++ 'ın syntaxından dolayı hiçbir şey anlamadım. D dilinde'de C++'da ki gibi hayal kırıklığına uğrar mıyım ?

Daha aklımda bir ton soru var ama öncelik bu iki sorum. Cevaplayan herkese çok teşekkür ederim
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4389 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Hoşgeldin Bigsnow! :)

Bigsnow:
Gördüğüm kadarıyla pek aktif bir forum değil

Artık aksini iddia edemiyoruz. Bakalım ne zaman tam dibe vuracağız. :) Ama bağlanan arkadaşların listesinden anladığımıza göre hiç olmazsa bir kaçımız her gün uğruyoruz.

Öncelikle ben bu işin herhangi bir okulunu okumadım.

Ben ve bir çoğumuz da! :)

(Network programlama ile uğraşıyorum ve C# performans olarak çok geri kalıyor).

Network iletişimi doğası gereği yavaş olduğundan, o söylediğine bakarak yavaşlığın dilden olduğunu henüz kabul etmiyorum. ;)

1-) Okulunu okumamış birisi olarak (ki donanımdan pekde fazla anlamam) D dilini profesyonel olmasada orta düzeyde öğenebilir miyim?

Kesinlikle evet.

2-) Amacım network programlama, socket işlemleri, port dinleme v.s gibi şeyler uğraşacağım.

Onlar tam da D gibi sistem dillerinin güçlü oldukları alanlar.

D dilinde'de C++'da ki gibi hayal kırıklığına uğrar mıyım ?

Olabilir çünkü aradığın her kütüphaneyi bulamayabilirsin. D en azından web programlama konusunda da çok güçlü: vibed.org

Daha aklımda bir ton soru var

Haydi sor, sor! :)

Ali
Bigsnow #3
Üye Ock 2014 tarihinden beri · 2 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Dersleri okumaya ve uygulamaya başladım. İleride karşılaştığım soruları burada soracağım :) Öncelikle temelini öğrenip, sonra network programlama tarafına geçeceğim
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-03-22, 15:10:55 (UTC -07:00)