Forum: Tanışma ve Kaynaşma RSS
Algoritma bilgimi tazeliyorum
acehreli (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4389 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Algoritma bilgimi tazeliyorum
Ceviz.net'te C++ forumunda ilgisiz bir konuda şunları yazdım:

Ben şu anda Steven Skiena'nın "The Algorithm Design Manual" kitabını okuyorum. Kitabın PDF kopyası özel kullanıma açık:

http://freecomputerbooks.com/The-Algorithm-Design-Manual.h…

Düzeltme; bozuk bağlantı: http://cad6.csie.fju.edu.tw/ecp100/Books/Springer.The%20Algorithm%20Design%20Manual.pdf

Benim algoritma ve veri yapıları bilgim Robert Sedgewick'in "Algorithms in C++" kitabına dayanır. Algoritmalar iş görüşmelerinde çok önemli olduklarından her iş değiştirme zamanında mutlaka çalışmak gerekiyor. Ne yazık ki son iş değiştireli altı buçuk sene geçtiğinden bir çok ayrıntıyı hatırlamadığımı farkettim ve bu sefer başka bir yazarın kitabından tekrarlamak istedim. :)

Şu sıralar kitabın çizitlerle (graph) ilgili bölümlerini okuyorum ve bu konuyla ilk defa karşılaştığımı farkediyorum! :blush: Tabii ki çizitlerin varlığını biliyorum ve Boost'un Graph kütüphanesinden haberim var ama ya hiç ihtiyacım olmamış ya da ihtiyaç duyduğum durumlarda başka çözümlere yönelmişim. :D

Neyse... Okumaya devam...

Ali
Bu mesaj acehreli tarafından değiştirildi; zaman: 2015-01-29, 13:46.
erdem (Moderatör) #2
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 894 mesaj · Konum: Eskişehir
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Çizitler çok ilginç bir konu gerçekten de.

Bu arada kitap bağlantısı için teşekkürler! :)
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-03-22, 15:10:11 (UTC -07:00)