Forum: Tanışma ve Kaynaşma RSS
Tin Whistle
zekeriyadurmus #1
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Tin Whistle
Bugün babamlar Almanya'dan döndüler ve onlardan gelirken tin whistle (irlanda flütü) almalarını istedim ve getirdiler :)

İnternette bir kaç tin whistle videosu görmüştüm (bkz http://www.youtube.com/watch?v=bE-SBbNwyXc) bende çalmak istedim :) Blok flütten farkı yok gibi ama belkide çalmayı pek beceremediğimdendir :)

C(do) Tin Whistle diye geçiyor. Belkide bundan kaynaklanıyordur babamdan D istemiştim ama gittiği store da bulamamış :) Neden D istedim onu da bilmiyorum açıkçası aradaki farkları hiç bilmiyorum.

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
Salih Dinçer #2
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1908 mesaj · Konum: İstanbul
"Ney" bu yahu...:)

Hatta Yıldız ney boyutunda sanki ya da Müstahsen. Ben de Yıldız ney istemiştim ama standart Kız verdi hoca. Parmaklarıma çok uygun değil sanki hala biraz daha küçük mü olsaydı diye kara kara düşünüyorum... :rolleyes:
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
zekeriyadurmus #3
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
"Ney" derken? :D Ney'e pekte benzemiyor gibi bilmiyorum belkide görmediğimdendir :)

Şu üfleme ile farklı notaların çıkması (d4 yerine d5 gibi) veya vibrato yapmak nasıl oluyor henüz çözemedim :)

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
Salih Dinçer #4
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1908 mesaj · Konum: İstanbul
Vibratı, titreşim demek sanırım. Ney'le çok yapılır. Açı tutmazsa tonu değiştireyim derken ses gidebilir. Ney'i dene derim...:)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-09-25, 15:28:51 (UTC -07:00)