Forum: D Programlama Dili RSS
std.allocator'ın taslağı
acehreli (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: std.allocator'ın taslağı
Uzun süredir beklenen bir gelişme:

http://forum.dlang.org/post/l4btsk$5u8$1@digitalmars.com

Herhalde Facebook D'ye sıcak bakmaya başladı diye Andrei sonunda D'ye ayıracak zaman bulabilmiştir. :)

Ali
zekeriyadurmus #2
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Grup üyelikleri: Üyeler
Ali hocam bu modül nedir ne işe yarar nerede kullanabiliriz tam olarak? Açıklamayı okudum ama pek bir şey anlamadım :/

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
acehreli (Moderatör) #3
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Allocator, üzerinde nesne kurmak için çiğ bellek ayırma işlerini üstlenir. Çeşit çeşit ayırıcı var. Biz en alt düzeyde malloc dediğimiz zaman bile o malloc gerçekleştirmesinin seçmiş olduğu yöntemleri kullanıyoruz.

Ben de bu modülü henüz incelemedim ama belgesinde jemalloc'un fikirleri üzerine kurulu olduğunu görümyorum. (jemalloc'u ilk defa Jason Evans'ın ACCU sunumunda tanımıştım.) Yine belgesinde yazdığı gibi, jemalloc bellek parçalanması (fragmantation) sorunlarını en aza indirger.

std.allocator çeşit çeşit bellek ayırıcı sunacak ve kendi yazdığımız veri yapılarının bellek ihtiyaçlarını duruma göre seçebileceğiz.

Standart topluluklar da bundan yararlanarak yazılacak. Umarız yakında... :)

Ali
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-18, 22:35:29 (UTC -08:00)