Forum: Projeler Rhodeus Script RSS
Nesneyi hafızada tutarak hız kazandırma
Sayfa:  önceki  1  2 
Salih Dinçer #16
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1908 mesaj · Konum: İstanbul
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 9675
O zaman senin şimdi bana bir görev vermen icap eder...:)

Bana deki; şu isimde bir sınıfımız için falanca üyeleri olsun ve nesneler, şu parametreler ile kurulsun...

Üye işlevler de şu kurallar dahilinde gelen veriyi şu şekilde işlesin ve ben de onu yapayım...:)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
zekeriyadurmus #17
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Estağfurullah hocam görev olur mu :)

Hocam cachedResource içerisinde while for if çalışacak mı?

Çalışmayacak ise sistemin hızlı çalışması için RhS 2 den farklı bir sistem uygulamalıyız diye düşünüyorum. Adresleme işlemlerini parse esnasında yapalım ve ben sizin oluşturacağınız sınıfa çalıştırılacak komut listesini parserdan döndüreyim.

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
Salih Dinçer #18
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1908 mesaj · Konum: İstanbul
Bu konuyu etraflıca düşünmek lazım. Yani toplantılarda tüm arkadaşların düşüncelerini almak iyi olabilir.

Hatta dilin bir süre yaygınlaşmasını bekleyip kullanıcı yorumu almak, bizi daha isabetli sonuçlara götürür. Ayrıca bu kipler (modes) tek bir tane veya önbellekli bir şey olması gerekmiyor. Benim örneklediklerim sadece ilk aklıma gelenlerdi. Örneğin bir jQuery modellenebilir. Orada insanlar bir kaç satır kodlama ile kütüphanenin yeteneklerini ne kadar basit ve etkili kullanabildiklerini düşünsene; bir de aynı şeyleri RhS ile komut komut yapabilmek için harcayacağın emeği...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
zekeriyadurmus #19
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Hocam bu sistem bence en iyi şekilde parsera entegre edilirse çalışır. Hem sentaks kontrolü de tamamen bu sisteme bırakılır. Ayrıca while for gibi ifadeler de rhs üzerinden çalışmak yerine eğer lazımsa daha hızlı bir şekilde bu özel sınıf tarafından çalıştırılabilir.

Hocam o halde bir parser tarafından yönlendirlecek bir parse fonksiyonu ve bütün parse işlemlerinden sonra çalıştırılma zamanı gelince execute fonksiyonu yapılması uygun olur.

Sınıf içerisinde dataGrid, form, slider gibi attribute ler oluşturulur ve bunların herbirinin varsayılan bir değeri olur. Parser bunlarla ilgili bir şeyle karşılaşınca direk sınıf içerisinde bu değerler değiştirilir ve execute kısmı bu değerleri dikkate alarak sonuç üretir.

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Sayfa:  önceki  1  2 
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-09-26, 13:00:07 (UTC -07:00)