Forum: Projeler Rhodeus Script RSS
Yeniden yapılandırma
Sayfa:  önceki  1  2 
agora #16
Üye Tem 2013 tarihinden beri · 221 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 9605
Iyi yerlere geleceginden suphem yok :)

Shurzan hocam sagolsun yardimci oldu :)

Ya ben aslinda acik kaynak felsefesini desteklerim ama yasamak icin para gerekli :) Mecburen set cekiyoruz Yaklasik 200 saatlik bi set olacak. En bastan en sona. Satin alma gecmisi diye bi ozellik kattim. Android playformunda MxPlayer diye bisi vardi o premium programlari oyle kontrol ediyordu ben de oyle yaptim. Su anlik sorun yok :) bi hacker platformundaki ustada yolladim demo'yu eger saglam olmus derse devam edicem :)

Ali hocamin yazdigi pdf'den ben de devam ediyorum :)

Java'dan kat kat iyi lafi bile cok az kalir bence. Performans konusunad java bana cok cektirdi. Grafik tabanini hic kullanmam diyorum ama neden iyice ogrenince bi cizim programi da bizden cikmasin ki? Solidworks gibi CAT/CAM :)

Aslinda bende durum su ben ilk okuyusta anlamam. Aradan bi 5-6 gun gecer bu sefer de nasil o konuyu anladigima sasiriyorum sanki beynim de onu yorumluyor ama biraz performansi dusuk gibi :)

odaweb'in kullanimini aciklar misin? :) Ben D ile yazdigim bi programin tum objdump ciktilarini aldim 159 bin satir yapti da 9.2 mb falan bi boyutu olustu.

ASM kodlarinin faydasi performans alaninda mi? Yani belirli alanlari duzenleyerek ki ben bilmiyorum onlari duzenleyerek mevcut kodda daha da iyilestirmeler mi yapmakta?

Bu konudaki dokumanlara nereden ulastin acaba?

D eksikliklerini tamamlarsa ya da tamamlamasa da sen bence rhodeus bitiminden sonra yani tamamen istedigin seviyeden sonra belki masaustu de denersin :)

Asp ile hic zaman harcamadim :) Java hep en belalim o ama android :)
zekeriyadurmus #17
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Biraz geç cevap yazdım çünkü "ret 8" gibi bir assembly komutuna parametresini register üzerinden vermekle uğraşıyordum ve başardım da başkalarının da işini görür diye buraya yazayım onu :)

asm{
ret 8;
}
Bu komut stackı aslında 12 arttırıyor. Şöyle ki önce stackdan bir pop yapıyor(yani +4 arttırmak) daha sonra bu veriyi hafızada saklıyor (artık nereye yazdığını bilmiyorum ama ben kendi örneğimde bir register'a yazdım) daha sonra da stack'ı girilen parametre kadar arttırıyor yani 8. Toplamda ise 12 artmış oluyor. Aynısını birkaç komuta böldüğümüzde ise aşağıdaki çıktıyı elde ediyoruz add komutu ile 2 register arasında işlem yapabildiğimiz için de ret ECX; gibi bir komutu aşağıdaki şekilde çalıştırabiliyoruz.

asm{
pop EAX;
add ESP, 8;
jmp EAX;
}

Ya ben aslinda acik kaynak felsefesini desteklerim ama yasamak icin para gerekli  Mecburen set cekiyoruz Yaklasik 200 saatlik bi set olacak. En bastan en sona. Satin alma gecmisi diye bi ozellik kattim. Android playformunda MxPlayer diye bisi vardi o premium programlari oyle kontrol ediyordu ben de oyle yaptim. Su anlik sorun yok  bi hacker platformundaki ustada yolladim demo'yu eger saglam olmus derse devam edicem
Peki güvenlik olarak hedeflediğiniz şey nedir hocam? Sonuçta videolar internet ortamına sızdırılabilir. Ama şu yapılabilir videolar farklı bir codec ile oluşturulur ve bu codec bilgisine veya anahtarına sadece sizin program hakim olur bu sayede video dışarıdan açılamaz. Açık kaynak pek desteklemezdim ama bende artık onlardan birisi oldum :)

Java'dan kat kat iyi lafi bile cok az kalir bence. Performans konusunad java bana cok cektirdi. Grafik tabanini hic kullanmam diyorum ama neden iyice ogrenince bi cizim programi da bizden cikmasin ki? Solidworks gibi CAT/CAM
Android uygulaması geliştirmenin haricinde Java kullanmadım ama D dilinden yavaş ve hantal olduğuna adım gibi eminim ve java kütüphaneleri keşke D de olsaydı :( Türkiye'de bu işi ciddi bir şekilde yapabilecek birisi çıkar mı bilmiyorum bizde anlayan insanlarda genel yargı şuna dönüşmeye başladı: zaten böyle bir program var ne gerek var bunun gibi bir program yapmaya ben buna eklenti geliştireyim o zaman daha iyi olur. Aynı olay rhs için de söylendi ne gerek var yeni bir dil geliştirmeye git yeni bir framework geliştir php dilinde şeklinde. Pardon ama ben php yi beğenmediğim için kalkıştım bu işe :) Tabi php den iyi mi diye sorarsanız değil ama iyi ki de bu projeye başlamışım istemediğim kadar çok şey öğrendim :)

Aslinda bende durum su ben ilk okuyusta anlamam. Aradan bi 5-6 gun gecer bu sefer de nasil o konuyu anladigima sasiriyorum sanki beynim de onu yorumluyor ama biraz performansi dusuk gibi
Aynı durum bende de var ama benimki 5-6 gün değil daha ziyade 2-3 ay :)

odaweb'in kullanimini aciklar misin?  Ben D ile yazdigim bi programin tum objdump ciktilarini aldim 159 bin satir yapti da 9.2 mb falan bi boyutu olustu.
oraya yazdığınız hex kodlarının asm çıktılarını gösteriyor visuald ile elde ettiğim makine kodlarını buraya yazıp ebp li hallerini elde ediyorum.

ASM kodlarinin faydasi performans alaninda mi? Yani belirli alanlari duzenleyerek ki ben bilmiyorum onlari duzenleyerek mevcut kodda daha da iyilestirmeler mi yapmakta?
Sonuçta bütün kodlar asm ye yada diğer bir tabirle makine koduna çeviriliyor. Derleyiciler de çoğu zaman en hızlı çalışacak asm kodunu oraya yazamıyor veya sentaks buna müsade etmiyor. Mesela ben şu an aynı fonksiyonu birkaç farklı şekilde çağırabilmek için bir yöntem geliştirdim fonksiyon bu sonuçta aldığı parametreler bellidir ama tam olarak öyle olmuyor işte :) Duruma göre aldığım parametreleri farklı işliyorum ve bu sistemi derleyici anlayamıyor ve hatalara yol açıyor düzgün çalışması için bende araya assembly komutları serpiştiriyorum :)

Bu konudaki dokumanlara nereden ulastin acaba?
Türkçe doküman bulmak gerçekten zor İngilizce var ama onlardan da benim pek bir şey anladığım söylenemez. Kendim deneyerek bulmayı tercih ediyorum ve şu anda gayet iyi gidiyorum çok şükür. Mesela ret komutunu internette saatlerce aradım başkalarına sordum ama bir türlü cevabını bulamadım haliyle kendim deney yapıp bulmam gerekti. Bu yolla öğrenilen bilgi başka yerden öğrendiğiniz bilgiden daha değerli ve doğru oluyor diye de düşünüyorum.

D eksikliklerini tamamlarsa ya da tamamlamasa da sen bence rhodeus bitiminden sonra yani tamamen istedigin seviyeden sonra belki masaustu de denersin
Aslında istiyorum ama script dili yazmaya benzemez compiler yazmak ama belki de script ile bir dikkat çekip bir geliştirici ekibi kurulmasına vesile olabilirim bu sayede ciddi bir compiler yazılabilir. Yerli işletim sistemimiz Pardus gibi (ama onun fiyaskoları olmayacak inşallah :) ) programlama dili ortaya çıkartılabilir tabi bunu lanse etme şekli olarak tamamen Türkçe yerli, TÜRK MALI şeklinde aşırı milliyetçi bir yaklaşımla yapmamız da uygun kaçmayacaktır. Sonuçta bunu yabancılar da kullanabilir.

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
agora #18
Üye Tem 2013 tarihinden beri · 221 mesaj
Artik isin D kismindan cok assembly ile calisiyorsun sanirim :)

Rhodeus icin egitim videolari da cekersin belki ya da dokuman tamamen hazirlarsin :)

Stack dedigin bu Yigin Hafiza olayi mi? Stack Memory yani

Bu islemleri kullanilmayan gereksiz birikinti yapan alanlar icin mi yapiyorsun mesela islemi bittikten sonra orada hala isleme hazir bekliyormuscasina calisan devrede duran alanlar mi?

Tivibu uygulamasinin bi guvenlik onlemi var. Video stream kopyalanmasini engelliyor. Yani istedigin kadar cek bos dosya geliyor. Onu deniyorum. Java'nin codec uygulamalari var. Ya aslindan java ile sifirdan codec yazmak da gerekebilir ama nasi desem uygulama alani egitim seti sirf o set icin de cok ugrasmis olacagim.

Neden PHP'den iyi olmasin ki? :) Simdi bugun bi test yaptim startTime ve finishedTime adinda long degerleri iceren islemlerin bitisine kadar sayim yapan bi test yaptim Java ile 542 MS surdu :) orada bir olay var

Runtime.getRuntime.gc()

Garbage Collection islemi uyguladim bak islemin her satiri icin.. Programi kapatmadan ayni islemi 5-6 kere tekrarlayinca Thread kullanmam ragmen bu sayi 2.312 MS kadar artti. D dili ile henuz bu tip bi performans testi yapacak bilgim yok ama hizli olduguna eminim :) Sebebi ise pointer kavraminin olmasi. D dilinde Pointer ya da dershanedeki adi ile Gostergeler bunlarin yanlis kullanilmasi da Memory Leak dedigimiz yani Bellek Sizintisi olayina yol aciyor. Tabii bu daima senin yazilimindan olusuyor denemez. Ama dikkatli kullanmak gerekir yoksa onca bellek kullandigin gibi kalir. Swap alanina da fazladan yuklenirse cokme islemi olusuyor. Native olarak C++ ile yazilim gelistirilebiliyor Android'e kendim yazdim. Cok iyi olmasa da denedim. D ile de native bi ortam olusturulursa neden olmasin?

Su linklerde gdc for android adinda kaynaklar var

http://forum.dlang.org/thread/20120204203109.26c9a8…?page=1

https://bitbucket.org/goshawk/gdc/wiki/GDC%20on%20Android

Dosyalar => https://github.com/jpf91/gdc-android-scripts

Belki de genc alasilmanin sebebi cok yogunlasmaktir :)

ASM dokumanlari derken mesela ASM kullanman gerektigine inandigim dokumanlar diyeyim :) Cogu kisi hic bu islere girismiyor cunku :)

Milliyetci olmamak konusunda hemfikirim :) Dusunsene Turkce, Turk mali diye tanitip

if, else bloklarini koyunca adam diyecek ki e neden onlar ingilizce? Pardus tam bi fiyasko idi ama o kadar emek vardi o proje sonlandirilmisti ya da oyle isteniyordu sanirim. Cok uzulmustum.

Alintisiz yazdim affina siginarak :) karisiyordu obur turlu :)
zekeriyadurmus #19
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Rhodeus icin egitim videolari da cekersin belki ya da dokuman tamamen hazirlarsin :)
Fırsat olacağını sanmıyorum :) Geliştirme aşaması çok daha zevkli böyle hatayı bulana kadar kafayı yiyorsunuz falan mesela 2 gündür bir hata üzerinde çalışıyordum hata hiç tahmin etmediğim bir şey çıktı :) ÇÖP TOPLAYICILAR :)
Bu esnada tabi ASM ASM diye deliye döndüm stack yapısın da sanırsam anladım artık :)

Bu islemleri kullanilmayan gereksiz birikinti yapan alanlar icin mi yapiyorsun mesela islemi bittikten sonra orada hala isleme hazir bekliyormuscasina calisan devrede duran alanlar mi?
Şöyle ki x adında fonksiyon çağırdığınız parametreler push ile gönderiliyor sonrada fonksiyon tarafından erişiliyor ve işlem bitiminde de ret 4 gibi bir komutla fonksiyondan çıkılıyor işte bu parametrelerin gittiği yer stack oluyor.

Tivibu uygulamasinin bi guvenlik onlemi var. Video stream kopyalanmasini engelliyor. Yani istedigin kadar cek bos dosya geliyor. Onu deniyorum. Java'nin codec uygulamalari var. Ya aslindan java ile sifirdan codec yazmak da gerekebilir ama nasi desem uygulama alani egitim seti sirf o set icin de cok ugrasmis olacagim.
Hazır codecleri de editleyip şifreleme algoritmasına eklemeler yapabilirsiniz :)

ASM dokumanlari derken mesela ASM kullanman gerektigine inandigim dokumanlar diyeyim :) Cogu kisi hic bu islere girismiyor cunku :)
Bir arkadaşın asm yi baya övmesinden dolayı giriştim :)

Android işi bencede olur ama henüz daha vakit var gibime geliyor.

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Sayfa:  önceki  1  2 
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-17, 16:48:22 (UTC -08:00)