Forum: Projeler Rhodeus Script RSS
Forum ve Hosting
zekeriyadurmus #1
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Forum ve Hosting
Baya zamandır pek forumda aktivitem yoktu bir şey yapmadığım halde nedense kendimi yoğun hissediyorum ve pek vakit bulamıyordum.

Rhodeus Script için bir forum açtım. http://forum.rhodeus.org/

Ayrıca 2.0.2 sürümünü çıkardım. Şu an bir hata yok gibi :)
http://rhodeus.org/downloads.rhs?version=2.0.2

Ve dokümantasyona başladım :) Biraz zor oluyor ama yapacak bir şey yok :)

http://rhodeus.org/manual/tr/

Haradai.com adresini satın aldım ve buradan ücretsiz rhs hosting hizmeti sunmaya başladım. Sizde birer tane almak isterseniz eğer; :)

hostingismi.haradai.com

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
agora #2
Üye Tem 2013 tarihinden beri · 221 mesaj
Cok iyi sormak isterim cogu dilde var gerci Rhodeus'un Sql ınjection guvenligi nedir mesela?
Salih Dinçer #3
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1890 mesaj · Konum: İstanbul
Yanıtlanan mesaj #1
Olumlu gelişmeler bunlar, başarılarının devamını dilerim...

Forum olayı iyi olmuş ve mümkünse ana sürümlere göre kategoriler aç. Mesela yarın öbür gün 3'lü sürümler çıkarsa köklü değişiklikler olabilir. Ayrılmaları bazı karmaşaları giderebilir...

Hosting olayı benim ihtiyacım olan bir şeydi. Adresin ismine bir anlam veremediğim için üye olmadım. Başka bir firmanın hizmeti zannettim. Sub-domain mi sana ait yoksa domain mi? Gerçi buna bakabilirim de...:)

Kelimatik projesinin ilk web sürümünü senin site üzerinde yayınlamak isterim. Veritabanını web uyumlu yapmaya çalışıyorum. Bakalım nasıl olacak. Hatta bir blog düşünüyordum ve belki RhS temelli bir şeyler yazmak isteyebilirim.

Çok iyi gidiyorsun...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
zekeriyadurmus #4
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Cok iyi sormak isterim cogu dilde var gerci Rhodeus'un Sql ınjection guvenligi nedir mesela?
Şu an utanarak söylüyorum ama 1 sürümünde olan mysql fonksiyonlarını 2 sürümüne eklemedim çünkü d nin şu anki sürümünde çalışan sorunsuz bir mysql kütüphanesi bulamadım :( Ama formdan gelen veriler için safe string diye bir tür oluşturabilirim ve .org komutu olmadan da orjinal haline dönmesini engelleyebilirim bu sayede direk formdan gelen veri sql sorgusuna atılınca zararlı veriler sorguya dahil olmaz.

Forum olayı iyi olmuş ve mümkünse ana sürümlere göre kategoriler aç. Mesela yarın öbür gün 3'lü sürümler çıkarsa köklü değişiklikler olabilir. Ayrılmaları bazı karmaşaları giderebilir...
Biraz tuhaf hissettim kendimi ama bu sefer gerçekten yeni sürüm büyük bir yenilik olacak :) Evet haklısınız 3 sürümü çıkınca yeniden adlandırırım onları :)

Hosting olayı benim ihtiyacım olan bir şeydi. Adresin ismine bir anlam veremediğim için üye olmadım. Başka bir firmanın hizmeti zannettim. Sub-domain mi sana ait yoksa domain mi? Gerçi buna bakabilirim de...
Haradai Rhodeus'un bir türü :) Site bana ait evet :)

Kelimatik projesinin ilk web sürümünü senin site üzerinde yayınlamak isterim. Veritabanını web uyumlu yapmaya çalışıyorum. Bakalım nasıl olacak. Hatta bir blog düşünüyordum ve belki RhS temelli bir şeyler yazmak isteyebilirim.
Harika olur hocam :) Blog olayı benim de kafamda var belki beraber yapabiliriz :)

Çok iyi gidiyorsun...
Teşekkür ederim sayenizde :)

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
agora #5
Üye Tem 2013 tarihinden beri · 221 mesaj
Yanıtlanan mesaj #3
Salih Dinçer:
Olumlu gelişmeler bunlar, başarılarının devamını dilerim...

Hosting olayı benim ihtiyacım olan bir şeydi. Adresin ismine bir anlam veremediğim için üye olmadım. Başka bir firmanın hizmeti zannettim. Sub-domain mi sana ait yoksa domain mi? Gerçi buna bakabilirim de...:)

Çok iyi gidiyorsun...

Ben de dusunuyorum hatta denemeler falan yapacagim da MySQL kadar hizli ve stabil ne vardir mesela? sqlite ile yapilmasi muhtemeldir. blog bu sekilde yapilamaz mi guzel de olabilir :)

zekeriyadurmus:
Şu an utanarak söylüyorum ama 1 sürümünde olan mysql fonksiyonlarını 2 sürümüne eklemedim çünkü d nin şu anki sürümünde çalışan sorunsuz bir mysql kütüphanesi bulamadım :( Ama formdan gelen veriler için safe string diye bir tür oluşturabilirim ve .org komutu olmadan da orjinal haline dönmesini engelleyebilirim bu sayede direk formdan gelen veri sql sorgusuna atılınca zararlı veriler sorguya dahil olmaz.

Bir MySQL paneli falan olabilir mi? Tablo vs. olusturabilecegimiz? Rhs ile ben basladim blog yazmaya da bitirebilecegimden emin degilim. Daha once C++ ile bi Fw uzerine kendim yazmistim cok cok zor olacak degil ya :)
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-07-21, 21:43:17 (UTC -07:00)