Forum: Tanışma ve Kaynaşma RSS
Var mı uykusuz?
:)
Salih Dinçer #1
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1912 mesaj · Konum: İstanbul
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Var mı uykusuz?
Kod yazıyordum bir yazayım dedim...*

Biraz kendi kendime konuşmak gibi olacağının farkındayım. Belki saat itibariyle Ali hoca yazdıklarımdan haberdar olacaktır. Çünkü şu an burada gecenin 3'ü ve bu iletiyi gönderdiğimde çeyrek geçe falan olacak sanırım...:)

Ali hocam ise oturuyor kod yazıyor olmalı ya da ara vermiş kahvesini yudumluyordur. Hmm, kahve iyi bir fikir ve Gönder düğmesinden bastıktan sonra kendime yapsam iyi olacak.

Forumu takip edenler arada benim gibi lakırtı da etseler yazsınlar bire. Sessiz, sedasız ruh gibi gelip gideceksiniz de n'olcak... :-D

Dip Not: Şu sıralar yazdığım kodları CTRL + Z ile geri almaya çalışıyorum. Çünkü sınıf dışında tanımladığım bir olayı sınıf içine alamayacağımı sonradan fark ettim. OOP güzel bir şey ama her şeyi de sınıf içine almak iyi bir çaba değilmiş. Ama başka bir tespitim daha var! Sınıf içindekileri daha hızlı çalışması ümidiyle dışarı almak (içini dışarı çıkarmak..:)) hiç bir hız kazancı sağlamıyor. En azından şu an çalıştığım projede böyle. Demek ki  OOP 2 kat güzelmiş...:)

Teşekkürler...

* Saçma bir cümle olmuş ve belki İngilizcesi kulağa hoş gelebilirdi? Şöyle yazabilirdim:
"Kodlama yapıyordum, buraya yazmak istedim..."

I was coding, I wanted to write here...

(hatta şöyle devam etmeli:)

to say a honest thanks,
to this coder...:)

(Değil mi? En azından yazdıklarımı okuyorsunuz. Başta tüm yoğunluğuna rağmen Ali hocama teşekkür ederim...)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
Bu mesaj Salih Dinçer tarafından değiştirildi; zaman: 2013-04-17, 18:35.
Değişiklik nedeni: İlk cümlemi yorumladım...:)
Salih Dinçer #2
Bu arada aklıma kötü kötü şeyler de gelmedi değil...:(

İstanbul'da genelde gece saatleri deprem oluyor sanırım. Tam da bu saatlerde deprem olabilme olasılığını düşünüyordum. Bu durumda yazdığım son kod ve ileti olacak. Forumumuz çok etkin olmadığı için de bundan çok zaman sonra haberdar olunacak. Komik, daha doğrusu trajik değil mi? Bir sıkımlık canımız var, bir dakika sonra ne olacağını bilmiyoruz ve yaşamaya devam ediyoruz...

Geleceğe dair planlar kuruyoruz. Hatta yazdığımız kodlar parmaklarımızdan dökülmeden evvel kafamızdaki kurgularımız, CTRL+Z ile boşa harcanıp gideceğini bilmeden bütün bunları yapıyoruz.

Bu yaşamda boyut değiştirdikten sonra böyle bir geriye alma olmayacak!
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
acehreli (Moderatör) #3
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Doğru, benim için 17:12'de yazmışsın. Ben o saatte işten çıkmış kızımın okuluna doğru araba sürüyorum.

Senin kadar felsefî olmak için benim de önce o kadar uykusuz olmam gerek. ;) Felsefe konularını da yüz yüze görüşeceğimiz zamana bırakalım...

Gerekli gereksiz bilgi olarak, sesli olarak söylenen sözcükten önce 'a' değil, 'an' yazılır: "an honest". ("en anıst" diye okunduğu için).

Ali
Salih Dinçer #4
acehreli:
Gerekli gereksiz bilgi olarak, sesli olarak söylenen sözcükten önce 'a' değil, 'an' yazılır: "an honest". ("en anıst" diye okunduğu için).
Teşekkür ederim hocam, sayende D dilinde ilerlediğim gibi İngilizce'de de bir miktar ilerliyorum. Aslında daha öğrencek çok püf noktası var. Neden ortak konuşulan dil Türkçe olmaz anlamam. Aslında jeopolitik konjonktürden dolayı olduğu belli ama insanlar bu dilin matematiğini bir bilseler, bir bir Türkçe öğrenmeye çalışırdı diye düşünmeden de edemiyorum...:)

Kızının gözlerinden öperim, derslerinde başarılar...
Salih Dinçer #5
Amerika'da uykusuz var mı...:)

Hocam biz Türkiye'de yeni haftaya girdik ve neredeyse güneş doğmak üzere...

Hackerway yolu üzerindeki Dconf'a kaldı 2-3 gün. Sunumun hazırdır herhalde. Küçük bir katkımın bulunmasını isterdim.

Başarılar...
acehreli (Moderatör) #6
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4527 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Evet, güzel bir hafta olacak. :) Zaman bulursam her günün özetini yazmak istiyorum.

Sunumu bitirdim sayılır ama hâlâ eklemeler ve düzeltmeler yapıyorum.

Ali
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-21, 19:49:58 (UTC -08:00)