Forum: Projeler Rhodeus Script RSS
RhS plug-in başlangıcı...
takvim.d
Sayfa:  önceki  1  2 
mert #16
Üye Ara 2010 tarihinden beri · 193 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yanıtlanan mesaj ID 9111
Salih bu örnek oldukça yararlı, bu türden örnekleri bir yerde toparlasak mı acaba?
mert
Salih Dinçer #17
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1889 mesaj · Konum: İstanbul
Haklısın ağabey; ama bu tür şeyler ne yaparsak edelim, bir yere toplasak bile, samanlıktaki iğne misali kaybolup gidecekler. O yüzden bir orkide çiçeği gibi sürekli kendini yenileyen, yeni çiçekler açtıkça (kodlar yazıldıkça) bizi haberdar eden bir sisteme ihtiyacımız var. Bu konuda aklıma sadece top10 sistemi geliyor...

Biliyorsunuz sağda solda bir sürü CMS benzeri web script'i var. Bunlardan herhangi birini (basitini) sitemize uyarlayıp hemen yüklemeye ve oylamaya başlayabiliriz. Tabi bu sistemin içinde kodları güzel gösteren (prettify codes) uygulama da olsa güzel olurdu...:)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
mert #18
Üye Ara 2010 tarihinden beri · 193 mesaj
şimdilik bir havuz yeterli gibi geliyor bana, tAp-on işlerine aklım hiç basmıyor.
mert
Salih Dinçer #19
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1889 mesaj · Konum: İstanbul
Zekeriya, biliyorum şu sıralar RhS'yi geliştirmeye ve belki de devrim niteliğinde plug-in olayını (DLL kütüphaneleri) devreye sokmaya çalışıyorsun. Acaba RhS kodlarını, örneğin rhs.ddili.org adresinde deneyebileceğimiz bir kurulum yapabilir miyiz?

Tabi Ali hocamdan da bu konuda izin almalıyız. Ayrıca sunucuda başka bir script'i çalıştırabilmek için bir cgi-bin dizini gibi bir şey uyarlayabilir miyiz? Yani onun içinde yazdığım D programları çalışabilsin ve belki böylece doğrudan olmasa da dolaylı yollardan çalıştırmak (indirect running) mümkün olabilir.

Amacım artık RhS ile uygulama geliştirmek de ve ilk olarak yukarıda bahsettiğimiz kod havuzunu yapmak. Tabi bunu PHP ile de yapabiliriz ama o dili öğrenmek için vakit kaybetmek istemiyorum...:)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
zekeriyadurmus #20
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Zekeriya, biliyorum şu sıralar RhS'yi geliştirmeye ve belki de devrim niteliğinde plug-in olayını (DLL kütüphaneleri) devreye sokmaya çalışıyorsun. Acaba RhS kodlarını, örneğin rhs.ddili.org adresinde deneyebileceğimiz bir kurulum yapabilir miyiz?
Elbette yapabiliriz. ddili.org sunucu olarak apache kullanıyormuş. 2.0 sürümünü http proxy yardımı ile vibe sunucusu üzerinden çalıştırabiliriz. Yani rhs.ddili.org adresine girilince arkaplanda 123 gibi bir port üzerinde çalışan vibe sunucusuna bağlanmış olacak ama siteye giren ziyaretçiler bunu göremeyecek ama aklıma şu soru takıldı ddili direk bir hosting üzerinde mi yoksa bir vps sunucu üzerinde mi çalışıyor?

Ama bu tarz bir çalıştırma işlemi bazı güvenlik sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Amacım artık RhS ile uygulama geliştirmek de ve ilk olarak yukarıda bahsettiğimiz kod havuzunu yapmak. Tabi bunu PHP ile de yapabiliriz ama o dili öğrenmek için vakit kaybetmek istemiyorum...
Emin olun bunu ben sizden daha çok istiyorum :) PHP sentaksı gerçekten vasat durumda. Dün TÜBİTAK'tan aradılar ve uluslarası bir yarışmada Rhodeus Script projesi ile Türkiye'yi temsil etmem söylendi :) ama bir sorun var proje raporunu ingilizce olarak hazırlamak için son gün cuma (bu cuma) yani ama sanırsam halledebileceğim bilmiyorum. Yarışma eylülde pragda olacakmış.

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
acehreli (Moderatör) #21
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4412 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
ddili.org HostGator'da yaşıyor.

İngilizceleştirilecek belgeleri zaman geçimeden bana yollayabilirsin.

Ali
zekeriyadurmus #22
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Sahi mi? Çok teşekkür ederim Ali hocam.

Okul hocalarım bu konuda sağ olsunlar yardım ediyorlardı isterseniz özelden göndereyim.

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
acehreli (Moderatör) #23
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4412 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
zekeriyadurmus:
isterseniz özelden göndereyim

Ben de onu kasdetmiştim zaten. :)

Ali
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Sayfa:  önceki  1  2 
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-06-22, 20:29:31 (UTC -07:00)