Forum: Projeler Rhodeus Script RSS
Özelleştirilmiş Uygulamalar
Salih Dinçer #1
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1908 mesaj · Konum: İstanbul
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Özelleştirilmiş Uygulamalar
Merhaba Talha,

Acaba, ilk sürümde olmassa bile sonraki için özelliştirilmiş işlevleri dile ekleyebilir miyiz? Yani 'plug-in' gibi bir şey düşünmekteyim. Bu bir sınıf olabilir ve exec() ile ptr() isimlerinde 'reserve' edilmiş üyeleri olur. Script içerisinde sadece modülün ismini veririz. Script çalışırken bunu çalışma anında plug-in'e ait DLL'i çağırsa...

Şurada buna benzer birşeyler düşündüğünü işaretini vermiştin:

http://ddili.org/forum/thread/1075

Burada ise DLL çağırma konusunda yaptığım bir denemeyi paylaşmıştım:

http://ddili.org/forum/thread/928

Tabi bunlar yeterli değil. Denemeler yapmalıyız. Yani elimizde derlenmiş DLL'ler olmalı. Bunlar birbirlerine benzemeli ama yaptıkları işler başka olmalı. Mesela biri "merhaba dünya" diye bir string döndürsün, diğeri ise aldığı string'i şifreleyip göndersin. Bunlar main() içinde çağrılabilen ayrı dosyalar olacak. Yukarıda bahsettiğim gibi belli kriterlere sahip olacak.

Bunu yapalım...:)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
zekeriyadurmus #2
Kullanıcı başlığı: Talha Zekeriya Durmuş
Üye Eki 2012 tarihinden beri · 701 mesaj · Konum: Samsun/Türkiye
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Kesinlikle ekleyebiliriz ve bence bu bir ihtiyaç. 2.0 sürümüne ekleyebiliriz. Ama nasıl olacak d dilnde dll olayları hakkında bilgim yok biraz araştırdım ama istediğim şeyi bulamadım. Bu dll çağırma olaylarında Runtime olması lazım. Dlang'ta gösterilenler compile time.

Sizin çalışmanız da compile time. Eğer runtime olursa AutoIt ile yazılmış yüzlerce UDF var :) Onları kullanarak çok şey yapabiliriz :)

Zekeriya
Bilgi meraktan gelir...
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-09-25, 15:31:54 (UTC -07:00)