Mesajlarını aradığınız kullanıcı: Bigsnow (2)

konu: Selamlar  ; forum:: Tanışma ve Kaynaşma
Bigsnow #1
Üye Ock 2014 tarihinden beri · 2 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Dersleri okumaya ve uygulamaya başladım. İleride karşılaştığım soruları burada soracağım :) Öncelikle temelini öğrenip, sonra network programlama tarafına geçeceğim
konu: Selamlar  ; forum:: Tanışma ve Kaynaşma
Bigsnow #2
Üye Ock 2014 tarihinden beri · 2 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Selamlar
Merhaba, Ceviz'de ki footer linkinizle siteyi gördüm ve "Neden D" makalesini okudum. Gördüğüm kadarıyla pek aktif bir forum değil ancak cevap bulacağımı umut ediyorum.

Öncelikle ben bu işin herhangi bir okulunu okumadım. Ama yaklaşık 10 yıldır web programlama üzerinde kendimi geliştirdim ve webde yapılabilecek (profesyonel derecede) hemen her türlü bilgiye sahibim ve hala geliştiriyorum.

Ancak bu sene masaüstü programlamaya geçme şansım oldu işimden dolayı. Amatörün biraz üstünde c# bilgisi edindim ancak bu benim projelerime yetmiyor (Network programlama ile uğraşıyorum ve C# performans olarak çok geri kalıyor).

C++'a daha önce başladım ancak cidden çok karışık ve anlaması zor bir dil. Bugün rastgele D dilini okudum ve ilgimi çekti. Şimdi sorularıma gelecek olursam;

1-) Okulunu okumamış birisi olarak (ki donanımdan pekde fazla anlamam) D dilini profesyonel olmasada orta düzeyde öğenebilir miyim?
2-) Amacım network programlama, socket işlemleri, port dinleme v.s gibi şeyler uğraşacağım. Bunlar oldukça karışık ancak c# 'da yapabiliyorum (1 haftalık bir çalışma ile) ancak C++ 'ın syntaxından dolayı hiçbir şey anlamadım. D dilinde'de C++'da ki gibi hayal kırıklığına uğrar mıyım ?

Daha aklımda bir ton soru var ama öncelik bu iki sorum. Cevaplayan herkese çok teşekkür ederim
Özel Karakterler:
Özel sorgulamalar

Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2018-02-24, 00:30:35 (UTC -08:00)