Mesajlarını aradığınız kullanıcı: Purofezör (2)

konu: Merhaba! Başlamalı mıyım?  ; forum:: Tanışma ve Kaynaşma
Purofezör #1
Üye Ock 2013 tarihinden beri · 2 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Yeniden merhaba, cevaplarınız için gerçekten hepinize çok teşekkür ederim. Tam anlamıyla "hoş buldum" :)
Sayenizde tüm kuşkularım kayboldu ve D öğrenmeye karar verdim, bakalım bundan sonra ne olacak :)
Tekrardan teşekkürler.
konu: Merhaba! Başlamalı mıyım?  ; forum:: Tanışma ve Kaynaşma
Purofezör #2
Üye Ock 2013 tarihinden beri · 2 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Merhaba! Başlamalı mıyım?
Herkese merhaba,
Ben hobi olarak boş zamanlarımda web programlamayla uğraşıyorum. Daha önce PHP, JS, CSS, HTML gibi dillerle çalıştım. Şu sıralar ise web programlamanın dışına çıkmak istiyorum. Önce Java'ya baktım ve çok ağır(ağırdan kastım yavaş) geldi. Bunun yanında daha çok sistem programlama da öğrenmek istediğim için önce C, sonra C++ düşündüm. Bu arada da "Ah şu dillerin iyi yanlarını bünyesine katan bir dil olsa, tatından yenmez!" diyordum... bu siteyi görünce her şey değişti tabii :)
Sizce D, masaüstü programlama hakkında düşük bilgisi olan biri için uygun mudur? D'nin eksiklikleri, varsa, nelerdir? Neleri C, C++, Java bana vaad eder ama fakat D edemez? "Neden D?" başlıklı yazıyı okudum fakat takdir edersiniz ki masaüstü programlama dünyasına yeni giriş yapmış biri için terimler bir hayli ağır geldi. Şu anda bir dil öğrenip onun üstünde iyice uzmanlaşmak istiyorum(Çok zor ve uzun bir süreç biliyorum, zaten karar verme aşamasında zorlanmamın nedeni de bu). Kısacası bir dille, her şeyi zor veya kolay performanslı bir şekilde yapabilmek istiyorum. D, bunun için uygun mudur?
Bu arada ben bu işi programlamadan zevk aldığım için yapıyorum, iş imkanları benim için önemli değil; dolayısıyla "iş bulamama" bir dezavantaj değil benim için.
Bu mesaj Purofezör tarafından değiştirildi; zaman: 2013-01-21, 12:17.
Özel Karakterler:
Özel sorgulamalar

Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-11-19, 06:04:37 (UTC -08:00)