Forum: Projeler trileri RSS
Trileri Derlenemiyor !
canalpay (Moderatör) #1
Kullanıcı başlığı: Can Alpay Çiftçi
Üye Tem 2009 tarihinden beri · 1133 mesaj · Konum: İzmir
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Trileri Derlenemiyor !
Trilerini derlemeye çalışırken hata veriyor:
dmd ../belge.ddoc  ../deneme.d ../tr/alfabe.d ../tr/dizgi.d ../tr/harfler.d ../tr/im.d ../tr/string.d ../tr/uni.d ../tr/yazi.d   -D -Ddbuild/html -o-
dmd ../deneme.d ../tr/alfabe.d ../tr/dizgi.d ../tr/harfler.d ../tr/im.d ../tr/string.d ../tr/uni.d ../tr/yazi.d   -unittest -w   -of./build/deneme
../tr/yazi.d(211): Error: function object.opEquals (Object lhs, Object rhs) is not callable using argument types (YazıParçası,YazıParçası)
../tr/yazi.d(211): Error: cannot implicitly convert expression (parça) of type tr.yazi.YazıParçası to object.Object
../tr/yazi.d(211): Error: cannot implicitly convert expression (parçalar[cast(uint)testSayacı]) of type tr.yazi.YazıParçası to object.Object
make: *** [birim_testler] Hata 1

Sanırım derleyici hatasından olmalı. Yada D'de değişen bir şeyler olmuştur. Tabii trileri kodlarının seviyesi şuan benim seviyemi aştığı için hatanın ne olduğunu anlayamıyorum.
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4513 mesaj
Uyarı için teşekkürler! Ben bu hataları gidermişim ama elimde tutuyormuşum. Benim dosyalardaki son değişiklik Nisan 16!  :blush:

Ben de yaptıklarımdan tam olarak emin olmadığım için biraz daha düşünmek istemiştim ama derleme düzelsin diye şimdi hemen düzelttim:

http://code.google.com/p/trileri/source/detail?r=91

Ali
canalpay (Moderatör) #3
2.049 ile 2.050 arasında phobosta algorithm'de bir farklılaşma var sanırım. Şuan çalışmıyor.
tr\dizgi.d(181): Error: template std.algorithm.equal(alias pred = "a == b",Range
1,Range2) if (isInputRange!(Range1) && isInputRange!(Range2) && is(typeof(binary
Fun!(pred)(r1.front,r2.front)))) does not match any function template declaratio
n
tr\dizgi.d(181): Error: template std.algorithm.equal(alias pred = "a == b",Range
1,Range2) if (isInputRange!(Range1) && isInputRange!(Range2) && is(typeof(binary
Fun!(pred)(r1.front,r2.front)))) cannot deduce template function from argument t
ypes !()(const(─░m!("tur")[]),const(─░m!("tur")[]))

Bu arada windows bat dosyalarını düzelttim.
acehreli (Moderatör) #4
Teşekkürler; bakacağım...

Anlaşılan trileri aralıklar konusunda geri kalmış. Hatta kendisinin de bir aralık arayüzü sunması gerek.

Ali
acehreli (Moderatör) #5
O hatayla ilgili bir şeyler duyduğumu hatırlıyorum. Bana kod doğru geliyor ama yine de aynıElemanlar_mı diye basit bir işlev kullanarak hallettim:

bool aynıElemanlar_mı(SolDizgi, SağDizgi)(const SolDizgi soldaki,
                                          const SağDizgi sağdaki)
{
    if (soldaki.length != sağdaki.length) {
        return false;
    }

foreach (i, eleman; soldaki) {
        if (eleman != sağdaki[i]) {
            return false;
        }
    }

return true;
}

unittest
{
    assert( aynıElemanlar_mı("", ""));
    assert(!aynıElemanlar_mı("", "abc"));
    assert(!aynıElemanlar_mı("abc", ""));
    assert(!aynıElemanlar_mı("abc", "ab"));
    assert(!aynıElemanlar_mı("ab", "abc"));
    assert(!aynıElemanlar_mı("abcğz"c, "abcğz"d));

int[] int_dizi = [ 42, 100, 1000 ];
    long[] long_dizi = [ 42, 100, 1000 ];

assert(aynıElemanlar_mı(int_dizi, long_dizi));
}

Ali
canalpay (Moderatör) #6
svn ile kullanıp dmd 2.052 ile kullanılsın diye değişiklik yapacakken sorun oluşturdu svn. Şöyle bir hata:

canalpay@canalpay-desktop:~/trileri$ svn commit -m"dmd 2.052 için deneme.d std.date std.datetime yapıldı."
Authentication realm: <https://trileri.googlecode.com:443> Google Code Subversion Repository
'canalpay' için parola:
svn: İşlem başarısız (ayrıntılar aşağıda)
svn: Server sent unexpected return value (500 Internal Server Error) in response to MKACTIVITY request for '/svn/!svn/act/2ac5c4ec-69fc-478d-86d2-81e9ac98779a'

Bende elle düzenledim.
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Forum: Projeler trileri RSS
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-10-22, 01:10:54 (UTC -07:00)