Forum: Diğer Konular RSS
Betik Dili
DarthRagnos #1
Üye 3 aydır · 4 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Betik Dili
Herkese merhaba,
Forumu iki yıldan beri takip etsem de üye olup soru sormak bugüne kısmetmiş  :-) . Eğer konuyu yanlış yere açtıysam affola .Benim şuan geliştirdiğim basit bir betik dili üzerinde çalışıyorum(Hobi amaçlı) . Dili C ile geliştiriyorum lakin  biraz endişem var . C nesne yönelimli olmadığı için  kod ilerde büyüyebilir ve ben C ' yi bırakıp D ile geliştirme yapmak istiyorum fakat D'de bilgim fazla yok (D tecrübem çok az C ' ye oranla) . Dili ilk başlarda C++ ile geliştirmek istedim ama Linux camiasından destek almak istediğim için C ile geliştirmeye başladım . Aslında proje şuan büyük olmadığı için D'ye geçmek istiyorum D nin bazı avantajlarından dolayı . D ile dil geliştirme yapılabilir mi ve C ve C++ ile yazılacak kadar  yorumlayıcı hızlı çalışır mı? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4508 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Evet, D veya herhangi bir dille yapılabilir (Python, vs. dahil).

C, C++, ve D dilleri arasında programın çalışması konusunda hız farkı olmaz çünkü bu dillerin getirdikleri ek yük yoktur. Deneyimle sabit, D bu diller arasında en kolay olanıdır. (C de kolaydır ama büyük programlara elverişsizliği, kurucu, şablon, hata atma düzeneği, vs. gibi eksiklikleri nedeniyle yeni programlar için akla getirilmemelidir.)

Öte yandan, D'nin çöp toplayıcısının sorun oluşturduğu programlar olabilir; o zaman çöp toplayıcı kullanılmaz.

Ali
DarthRagnos #3
Üye 3 aydır · 4 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Cevabınız için çok teşekkürler hocam bu arada D kıtabınız çok güzel bu kadar ayrıntılı türkçe kaynak bulmak kolay değil.
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-10-18, 07:57:13 (UTC -07:00)