Forum: Tanışma ve Kaynaşma RSS
Denklemlerimiz (D'nin Çağrısı)
agora #1
Üye Tem 2013 tarihinden beri · 221 mesaj
Grup üyelikleri: Üyeler
Profili göster · Bu konuya bağlantı
Konu adı: Denklemlerimiz (D'nin Çağrısı)
Denklemlerimiz düpedüz dilemmalara dayanacaktır.

Dengesizlik dengedir. Düzensizliğin düzeni dikkate değerdir. Dehayla, döküntülerin duruşması dur durak demeden döngüdedir. Dahası devridaimdedir. Densizlerin demirlerinden dağlandıkça duyumsanabilir doğası.

Diriliş dağlandıkçadır dediysek de darağaçlarında dürülün demedik. Dargın düşleri densizlere dilenmek değil densizlerin dizginlerine dalaşmak doğrultur dedik. Dinli densizlerin dokunulmazlıkları, damıtılmamış dönekliklerinden doğar. Dünyevi "değmezlerin" dağlarına dadanmak dürtüsüyle düzeysizliğin dibinde dolaşır durur, düşman duygular dokurlar.

Dürüst değerlerin, döküklüğü dahi dostane dirliğini değişmemeli doğrusu dümenden "doyumsuzluklara". Densizlerin düzmece doruklarındaki dolgun durumlarını daha dallandırıp deşmeyelim. Dopdolu değindiğim: Dilanın danışıksız dövüşlerinin dimağa didaktikliğidir.

Deryanın deviniminden  donanmayınca damlanarak doldurulamaz, diyar-ı dahili. Dikensiz düşüncelerin durgunluğu derdest dokunulmuşluğun donuk delaletidir. Dışarıdan dilhunca da dursa, dişlenmek, doğranmak, direnmek, direnememek, derbederleşmek, denizlerde daimi demlenmektir.

Denklemlerimiz düpedüz destekli düşüncelere dayandı.

:) http://turkcesever.blogspot.com/2013/01/denklemlerimiz-dni…
acehreli (Moderatör) #2
Kullanıcı başlığı: Ali Çehreli
Üye Haz 2009 tarihinden beri · 4533 mesaj
Grup üyelikleri: Genel Moderatörler, Üyeler
Güzel. :)

Ali
Salih Dinçer #3
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1913 mesaj · Konum: İstanbul
İyimiş, ismimde bir D harfi olunca duygusal bağ kurdum birden...:)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
Salih Dinçer #4
Üye Ock 2012 tarihinden beri · 1913 mesaj · Konum: İstanbul
Arama yaparken tekrar denk geldim de (denk: hayret bu da D ile başlıyor!), tıpkı İngilizce bir metin okur gibi anlamakta aşırı çaba sarfettiğimi farkettim. Tamam Türkçemiz güzel de, abecemizde bu harflerle başlayan başka sözcük mü yok yahu...

Neyse, işin şakası bu tabi. Sadece biraz takılayım istedim...:)

Dip Not: Yukarıdaki metini bir algoritma olarak düşünmekte fayda görüyorum. Beyin "d* ile yaz" emriyle sözcük dağarcığındaki veritabanını filtre ederek ortaya böyle bir sonuç çıkıyor.
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)
Doğrulama Kodu: VeriCode Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin:
İfadeler: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Özel Karakterler:
Bağlı değilsiniz. · Şifremi unuttum · ÜYELİK
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20100516-dev, © 2003-10 by Yves Goergen
Şu an: 2017-12-11, 01:27:03 (UTC -08:00)